19.05

X Klaudia Taevi nim Konkursi finaalvoor on järelvaadatav

krista

ETV salvestas 12. mail Pärnu Kontserdimajas toimunud X Klaudia Taevi nim Rahvusvahelise Noorte Ooperilauljate Konkursi finaalkontserdi. Samuti kuuleme intervjuusid finalistidega.

Loe lisaks →
16.05

Klassikaraadio PromFesti erisaade

krista

Kuuleme intervjuusid finalistidega, kes räägivad põgusalt oma senisest õpinguteest ja karjäärist, oma sihtidest ja unistustest ning ka repertuaarist, mida nad finaalkontserdil esitavad.

Loe lisaks →
12.05

X Klaudia Taevi nim Konkursi võitis metsosopran Abigail Levis Ameerika Ühendriikidest

krista

Täna, 12. mail Pärnu Kontserdimajas toimunud X Klaudia Taevi nim Rahvusvahelise Noorte Ooperilauljate Konkursi finaalkontserdil pärjati konkursi parimaid.
Loe lisaks →
11.05

Selgunud on X Klaudia Taevi nimelise konkursi finalistid

krista

Reedel, 12. mail algusega kell 19 toimub Pärnu Kontserdimajas X Klaudia Taevi nim. Rahvusvaheline Noorte Ooperilauljate Konkursi finaalkontsert.
Loe lisaks →
08.05

Klassikaraadio jäädvustas Tähtede Gala

krista

Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival festival tähistas Klaudia Taevi nim rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi kümnendat toimumiskorda suurejooneliselt Tähtede Galaga. Klassikaraadio ülekanne kontserdilt on nüüd ka järelkuulatav.  Kaheosalise kontserdi vaheajal saab kuulata intervjuud PormFesti kunstilise juhi Erki Pehkiga. KUULA SIIT
Loe lisaks →
19.04

PromFesti "Traviata" ettevalmistused

PromFestVaata lühiklippe "PromFesti uuslavastuse kostüümide ja dekoratsioonide valmimisest Kaunase Riikliku Muusikateatri töökodades.

Loe lisaks →
02.04

PromFesti konkursile Pärnusse pääsevad vaid potentsiaalsed võitjad

krista


Selgunud on need 39 noort ooperilauljat, kes said kutse X Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi II vooru. Väljavalituks osutusid ka kaks Eesti sopranit -  Mirjam Mesak ja Olga Zaitseva.
Loe lisaks →
16.03

Vestlusring korraldajatega peale konkursi I voorusid

krista


Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi I voorud on läbi. Konkursi korraldajad Toomas Kuter ja Erki Pehk on kuulanud enam kui 200 noore solisti etteasteid 23 linnas. Milline on tase? Kuidas hinnata Euroopa ooperikoole? Anne Prommik Klassikaraadiost vestles Kuteri ja Pehkiga nii Eesti lauljatest kui ka mujal euroopas I vooru ajal nähtust ja kogetust.

Loe lisaks →
07.03

Otsime külalislahkeid ooperisõpru!

krista

Otsime lahkeid pärnakaid, kes on nõus pakkuma 7.-12.maini sümboolse hinna eest kodumajutust.
Loe lisaks →
20.02

PromFesti konkursi žürii esinaine tänavu on Luana DeVol Ameerika Ühendriikidest

krista

X Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Noorte Ooperilauljate konkursi žürii esinaine on Luana DeVol Ameerika Ühendriikidest. Sopran Luana DeVol on esitanud arvukalt suuri rolle mainekates ooperimajades üle maailma, sealhulgas La Scalas ja New Yorgi Metropolitanis. Hetkel on ta Opera Las Vegase juhatuse asepresident.
Loe lisaks →
09.02

PromFesti teemaline lustlik Kuldvillaku mäng

krista


PromFest toimub tänavu kaheksandat korda,  Klaudia Teavi nimeline Rahvsuvaheline Noorte Lauljate Konkurss aga juba kümnendat korda. Sel puhul vaatasime mänguliselt Kuldvillaku vormis PromFest tegemistele tagasi. Võid mängida koos sõpradega või siis üksi, mänguilu isekeskis nautides.
Loe lisaks →
30.01

PromFest tähistab juubelit suurejoonelise Tähtede Galaga

krista


Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival festival tähistab Klaudia Taevi nim rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi kümnendat toimumiskorda suurejooneliselt Tähtede Galaga, kutsudes Pärnusse esinema varasemate konkursside parimad. Tähtede Gala toimub 7. mail Pärnu Kontserdimajas algusega kell 17.
Loe lisaks →
25.01

PromFesti piletitele kehtib sõbrapäeva hind!

krista

Kuni 14. veebruarini saab PromFesti pileteid osta sõbrapäeva hinnaga!

Loe lisaks →
24.01

PromFesti "Traviata" soovib kõnetada kaasaja publikut

krista

PromFesti tänavune meeskond ja peaosalised: Madis Nurms, Erki Pehk, Anna Denisova, Alex (Sunghyun) Kim, Anu Lamp ja Ingmar Jõela.
Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival PromFest esitles 13. jaanuaril tänavust uuslavastust, mis võeti kavva Klaudia Taevi nim. konkursi viimase võitja soovil. Korea tenori Alex Kimi valik oli Verdi "Traviata". Ooperi lavastab Anu Lamp. Reportaaži esitluselt tegi Kersti Inno Klassikaraadiost.


Fotol PromFesti tänavune meeskond ja peaosalised: Madis Nurms, Erki Pehk, Anna Denisova, Alex (Sunghyun) Kim, Anu Lamp ja Ingmar Jõela.
Loe lisaks →
17.01

Festival püüab Guinnessi rekordit

PromFest

Pärnu Postimees.  Anu Jürisson, kultuuritoimetaja 


Lõuna-Korea tenori Alex (Sunghyun) Kimi soovil tuuakse tänavu mais Pärnu rahvusvahelisel ooperifestivalil PromFest lavale Giuseppe Verdi “La Traviata”. Ooperilavastajana teeb debüüdi Anu Lamp. Ühtlasi soovitakse sel festivalil püstitada ooperilauljate abiga Guinnessi rekord.
Loe lisaks →
13.01

Veebiretk: Euroopa parima noore ooperitähe otsingul

krista

Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi president Toomas Kuter ja konkursi kunstiline juht Erki Pehk seiklevad mööda Euroopat leidmaks parimaid noori ooperilauljaid, keda kutsuda Pärnusse konkursile.
Loe lisaks →
13.01

PromFesti kaheksas ooperilavastus sai alguse

PromFest

10.-14. jaanuarini toimusid Tallinnas Lavakas PromFesti järjekorras juba kaheksanda ooperilavastuse - Traviata - esimesed proovid. PromFesti tavapärase lavastus-meeskonnaga - muusikajuhi Erki Pehk, kunstnik Madis Nurms ja valguskunstnik Margus Vaigur - liituvad lavastajana tuntud näitleja, pedagoog ja teatrilavastaja Anu Lamp ning teda assisteerib noor koreograaf ja lavastaja Ingmar Jõela. Peaosades astuvad üles nagu ikka Klaudia Taevi nim. konkursi laureaadid - Alex Kim Lõuna-Koreast, Anna Denisova Venemaalt ja Ilja Siltšukov Valgevenest.
Loe lisaks →
14.05

Ewa Tracz võitis Moniuszko konkursil II preemia

PromFestEwa Tracz, kes võitis eelmisel Klaudia Taevi nim Konkursil teise preemia, kordas saavutust sel nädalal. Poola sopran tõi Moniuszko konkursilt samuti koju II preemia.

PromFest ühineb õnnesoovidega!
Loe lisaks →
21.01

"Aida" video

PromFest
Loe lisaks →
19.08

"Aida" järelkaja Birgitta Festivalil

PromFest

Birgitta Päevikud 2015 - intervjuu annab Anželina Švatška (Ukraina), lavastust arvustab Aleksander Matusevich (Venemaa), saatejuht Heili Vaus-Tamm. Tallinna TV 2015
Loe lisaks →
19.08

Kirglikkus ja põlemine Birgitta festivalil

PromFest

Toomas Kuter. Pärnu Postimees, 19. august 2015.  


 Taevi konkursi erinevate aastate võitjad Jomante Šležaite (Leedu) ja Anželina Švatška (Ukraina) Madis Nurmsi duaalsust rõhutavas lavastuses armastuse head ja halba poolt demonstreerimas.  Foto: Heiti Kruusmaa 
Loe lisaks →
14.08

FOTOD! "Aida" Birgitta laval andis lootust

PromFest

13. august 2015. Pealinn

Birgitta festivalil sai näha palavalt armastatud traagilist ooperit, milles Etioopia printsess Aida ja Egiptuse komandör Radames peavad valima armastuse ja oma kodmaa vahel.
Loe lisaks →
14.08

Birgitta Festival jätkab endise hooga

PromFest

Sirje Vihma-Normet. 13 August 2015. Eesti Elu


Foto: Heiti Kruusmaa

Madis Nurmsi lavastus „Aida" sündis koostöös Vanemuise teatri ja Pärnu ooperifestivaliga Promfest. Birgitta Festivalile toodi hästi sissemängitud lavastus, sest ooperi esietendus toimus juba 20. mail Vanemuise väikeses majas. „Mulle on alati oluline olnud, et Birgitta Festivalil teevad kaasa Eesti erinevad organisatsioonid ja muusikud ning sellest koostööst sünnib midagi uut ja põnevat," kirjutab Eri Klas oma tervituses festivalikülalistele. Nurmsi ebatraditsiooniline „Aida"-lavastus on saanud laialdase vastukaja osaliseks. Etendus oli provokatiivselt militaarne ja argine, ilma harjumuspäraste uhkete kostüümideta. Sõjapealik Radames oli ratastoolis ja tema armastatu nägi välja nagu arglik kooliplika. Kuigi vokaalselt olid kõik igati tasemel, eristus ukraina metsosopran Anželina Švatška Amnerise rollis ja seda just näitlejameisterlikkuse poolest. Elevust tekitasid ka vihjed tänapäeva - sedakorda Ukraina ja Venemaa sõjalisele konfliktile.
Loe lisaks →
11.08

Birgitta päevikud

PromFest

Birgitta Festivali telepäevikud  – Heili Vaus Tamme küsimustele vastab G.Verdi "Aida" lavastaja Madis Nurms. 


11. august 2015. Tallinna televisioon.
Loe lisaks →
13.07

Pärnu lauluparadiis "PromFest" 2015

PromFest


Ia Remmel. Muusika. Juuli 2015 

Festivalisuve üks avaüritusi on "PromFest" Pärnus. Festivali fännid on ootel, kuid leidub neidki, kes kiire elu ja tiheda töögraafiku tõttu veel Pärnusse pole jõudnud. Aga tasuks, sest tegu on põne­va ja omapärase muusikasündmusega. Iga kahe aasta tagant toimub siin nüüd juba väga laia ulatusega rahvusvaheline lauljate konkurss, mis kannab legendaar­se Pärnu lauluõpetaja Klaudia Taevi ni­me ning lavastatakse uus ooper.

Loe lisaks →
05.06

Modernsed klišeed traditsioonilises ooperis

PromFest


Kerri Kotta. Sirp. 5. juuni 2015

Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali „Promfest“ ja Vanemuise teatri koostööprojekt Giuseppe Verdi „Aida“: muusikajuht ja dirigent Erki Pehk, lavastaja ja kunstnik Madis Nurms, koreograaf Teet Kask, valguskunstnik Margus Vaigur, osades Jomantė Šležaitė (Leedu), Anželina Švatška (Ukraina), Eduard Martõnjuk (Valgevene), Romāns Poļisadovs (Läti), Samsons Izjumovs (Läti), Märt Jakobson ja Reigo Tamm, Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor ning Tartu noortekoor. Esietendus 20. V Vanemuise väikeses majas. 
Loe lisaks →
05.06

Pärnu linna rõõm ja valu

PromFest

Tiiu Levald. Sirp. 5. juuni 2015

Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival „PromFest“ 22.–25. V: Verdi „Aida“ uuslavastus, IX Klaudia Taevi nimeline konkurss ning kontserdid ja kohtumised.

Ei mäletagi, millal viimati sain kahest nähtusest sellise energialaengu. Mõlemad puudutavad jumalikku loodust: kevadise, jahedate ööde tõttu eriti kirgastes toonides pargialleede ja tujuka mere lummus ning inimhääl kui uskumatult varjundi- ja võimalusterohke varaait! Pärnu rohelus, parkide korrastatus, tammepuude rohkuse tõttu intensiivne energeetiline väli annavad võimaluse end laadida. Ei tea paremat paika selliseks ettevõtmiseks, nagu seda oli nüüd juba üheksandat korda toimunud Klaudia Taevi nimeline noorte lauljate konkurss.

Loe lisaks →
01.06

"Aida" Pärnu etendusest räägivad Toomas Zupping ja Anne Prommik

PromFest

Loe lisaks →
30.05

Finaalkontsert 2015

PromFest

Loe lisaks →
29.05

Klaudia Taevi konkursi võitis korealane Sunghyun Kim

PromFest

Pärnu Postimees. 28. mai 2015

Pärnu Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel noorte ooperilauljate konkursil pälvis esikoha Sunghyun Kim Lõuna-Koreast, teiseks tuli Ewa Tracz Poolast ja kolmas preemia läks jagamisele Läti esindaja Rihards Millersi ja Venemaalt pärit Juri Rostotski vahel. 

Loe lisaks →
29.05

Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi võitis Sunghyun Kim

PromFest

ERR. Riho Nagel. 29. mai 2015 


Üheksanda Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi lõppvoorus Pärnu Kontserdimajas valiti võitjaks Lõuna-Koreast pärit Sunghyun Kim, kes viis koju 4000-eurose peapreemia.

Loe lisaks →
27.05

Finalistid 2015

PromFest

Elena Bražnõk (Ukraine)
Rihards Millers (Latvia)
Juri Rostotski (Russia)
Margrethe Fredheim (Norway)
Sunghyun Kim (South-Korea)
Ewa Tracz (Poland)

Võitja selgub Lõppkontserdil 27. mail 2015 Pärnu Kontserdimajas

Loe lisaks →
27.05

Esteetilise vandalismi võlu ja valu

PromFest

Alvar Loog. Postimees. 26. mai 2015


Alates 2003. aastast kaheaastaste vahedega kokku seitse ooperit lavale toonud Pärnu Promfest on rikastanud meie ooperipilti mitme vähemängitud kvaliteetteose, põnevate külalissolistide ning seitsme debütandist kohaliku ooperilavastaja võrra, ühtlasi laiendanud tänuväärsel moel ooperi leviala Eestis.

Loe lisaks →
24.05

Erki Pehk räägib konkursist "Päevatee" saates

PromFest

Küsib Ülle Karu

 
Loe lisaks →
24.05

Taevi konkursi III vooru videod

PromFest

III vooru videod on üleval SIIN
Loe lisaks →
24.05

Taevi konkursi II vooru videod

PromFest

Teise vooru videod on üleval SIIN
Loe lisaks →
23.05

Verdi "Aida" esietendus Vanemuises

PromFest

Klassikaraadio. 20. mai. 2015

Loe lisaks →
23.05

Nüüdisaegses mundris „Aida“ Vanemuise laval

PromFest

Seio Saks. Tartu Ekspress. 20. mai 2015


Olukord meenutab meie maailma, me ei tea, mis juhtub homme, võtab laval toimuva kokku Vanemuise uue ooperi „Aida“ 27-aastane solist Jomante Šležaite Leedust.
Loe lisaks →
21.05

PromFest kõrvutab “Aidat” tänapäevaga

PromFest

Anu Jürisson. 21. mai 2015


Ülehomme algaval Pärnu rahvusvahelisel ooperimuusikafestivalil PromFest on tavaks kutsuda ooperit lavastama loomeinimesi, kes seda veel teinud ei ole, ja nii on selgi aastal.

Loe lisaks →
21.05

Idee sündis Anna Samuili salasoovist

PromFest

Anu Jürisson. Pärnu Postimees. 20. mai 2015


Pärnu rahvusvahelise ooperimuusikafestivali PromFest kunstilise juhi Erki Pehki kinnitust mööda peitub selle festivali ainulaadsus idees, mille üks Klaudia Taevi konkursil osalenud sopraneist endalegi ootamatult neile andis.
Loe lisaks →
19.05

На сцене Ванемуйне покажут «антивоенную» интерпретацию оперы «Аида»

PromFest

Елизавета Фомина. ERR

Египетские страсти и современность - в Тарту покажут необычную интерпретацию оперы Джузеппе Верди «Аида». Знаменитое произведение французского композитора предстанет перед публикой в прочтении эстонского режиссера, который трактует оперу в антивоенном ключе, передает «Актуальная камера».

Loe lisaks →
19.05

Vanemuine toob Verdi ooperi "Aida" lavale kammerlikumas võtmes

PromFest

Taavi Eilat, ERR

Homme esietendub Vanemuise teatris Giuseppe Verdi ooper "Aida". Suurejooneliseks ja vaatemänguliseks peetud ooper tuuakse Vanemuises lavale kammerlikumalt, keskendudes kolme inimese üleelamistele.

Loe lisaks →
19.05

Ooper «Aida» tuleb lavale nüüdisaegse sõja õhkkonnas

PromFest

Raimu Hanson. Postimees. 19. mai 2015

Aida rollist Giuseppe Verdi samanimelises ooperis unistanud 27-aastane leedulanna Jomante Šležaite viib oma unelma täide. Vanemuise teatri ja Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali PromFest koostööna esietendub see ooperimaailma üks tüviteoseid 20. mail Vanemuise väikeses majas.
Loe lisaks →
15.05

Esietendusele ei saa ma Lottet lasta, sest ta norskab nagu vana mees!

PromFest

Aigi Viira. Õhtuleht. 15. mai 2015. Foto: Aldo Luud


"Kui Teet Kask tegi balleti "GO – mäng kahele", siis Lottele meeldis õudselt Sumera muusika, sest seal on palju huvitavaid helisid, mida ta varem ei ole kuulnud," kõneleb kunstnik Madis Nurms, kelle labrador Lotte on kogenud teatrikoer. Praegu veedab Lotte aega Giuseppe Verdi ooperi "Aida" proovides.
Loe lisaks →
15.05

Intervjuu Erki Pehkiga "Päevatee" saates Vikerraadios

PromFest

Küsib Ülle Karu

Loe lisaks →
11.05

Irina Gazizulina intervjuu Toomas Kuteriga (vene keeles)

PromFest

Raadio 4, 14.04.2015

Loe lisaks →
11.05

Kersti Inno intervjuu Toomas Kuteriga

PromFest / Kommentaarid: 16

Klassikaraadio Delta, 08.04.2015

Loe lisaks →
09.05

Erki Pehk saates "Vanemuise veerand"

PromFest

küsib Krista Leipsig. foto Jack DevantLoe lisaks →
05.05

Madis Nurms Jüri Aarma saates Publikumärk

PromFest

Loe lisaks →
13.04

"Aida" Birgitta festivalil - reklaamklipp

PromFest

Loe lisaks →
07.04

PRESSITEADE: Taevi-konkurss on varasematest mastaapseim!

PromFest

Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali PROMFEST raames toimuva Klaudia Taevi nimeline noorte ooperilauljate konkursi esimeses voorus osales rekordarv lauljaid - kokku kahekümne kolmest riigist!

Loe lisaks →
07.04

On selgunud 2015. aasta Klaudia Taevi nim. Konkursi I vooru tulemused

PromFestI voorus osalejate arv oli sel aastal rekordiliselt kõrge ja eelžüriil oli enneolematult raske otsusele jõuda, ent II vooru edasisaajate nimekiri on nüüd lõplikult kinnitatud. Pärnusse on oodatud (tähestikulises järjekorras):
Loe lisaks →
17.03

Mais esietendub kaasaegses võtmes Verdi "Aida"

PromFest

Pärnu rahvusvahelisel ooperimuusika festivalil PromFest etendub Giuseppe Verdi "Aida". Uuslavastus valmib koostöös Vanemuise teatriga ning esietendub 20. mail.

Loe lisaks →
08.03

Pärnus tuleb lavale Giuseppe Verdi ooper "Aida"

PromFest

2. märts 2015. Klassikaraadio. Anne Prommik


Rahvusvaheline ooperifestival Promfest ja Vanemuise teater toovad maikuus Pärnus lavale Verdi ooperi “Aida”, kus peaosades eelmise Klaudia Taevi konkursi võitja, Leedu sopran Jomante Šležaite ning Valgevene tenor Eduard Martõnjuk.
Stuudios on festivali loovmeeskond: dirigent Erki Pehk ja kunstnik Madis Nurms.

Saatejuht on Anne Prommik.

Loe lisaks →
05.03

Vaata "Aida" reklaamvideot

PromFest

Loe lisaks →
04.03

Фестиваль оперной музыки откроет оригинальная постановка оперы Верди "Аида"

PromFest


Оригинальная постановка оперы Джузеппе Верди "Аида" Мадиса Нурмса станет главным событием фестиваля оперной музыки. В мае на сцены Тарту, Пярну и Таллинна выйдут солисты из Литвы, Белоруссии и Украины, передает «Актуальная камера».
Loe lisaks →
04.03

PromFest toob tänavu lavale Giuseppe Verdi populaarse ooperi „Aida“

PromFest

Priit Kuusk, ERP uudised. 3. märts 2015

Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali ehk PromFesti tänavuseks ooperilavastuseks on Giuseppe Verdi „Aida". Uuslavastus tehakse teoks seekord koostöös teatriga Vanemuine.
Loe lisaks →
26.02

Festivali PromFest raames jõuab lavale Giuseppe Verdi „Aida“

PromFest

Iga paarituarvulise aasta varasuvel tuuakse Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali PromFest raames välja originaal-ooperilavastus. Seitsmendat korda toimuva festivali ja Vanemuise teatri koostöös jõuab selle aasta mais lavale Giuseppe Verdi „Aida”, mis esietendub 20.05.2015 Vanemuise väikeses majas. 22. mail toimub etendus Pärnu Endlas ning 12. augustil Birgitta Festivali raames Tallinnas. 

Ooperi „Aida“ muusikaline juht on Erki Pehk, lavastaja ja kunstnik Madis Nurms, koreograaf Teet Kask ja valguskunstnik Margus Vaigur. Peaosades astuvad üles Klaudia Taevi nimelise konkursi laureaadid - Jomante Šležaite (Leedu) ja Anželina Švatška (Ukraina).
Loe lisaks →
19.02

MUUDATUS FESTIVALI KAVAS!

PromFest

MUUDATUS FESTIVALI KAVAS!
Loe lisaks →
12.01

PromFesti piletid on nüüd müügil!

PromFest

KIIRUSTAGE, kuni 14.veebruarini soodamalt!
Loe lisaks →
21.08

Taevi konkursi finalistid laulavad operetti

PromFest

Therese Raide nim. Pärnu Rahvusvahelised Operetipäevad

Juri Samoilov ja Anna Denisova

Loe lisaks →
21.01

Lõppkontserdil laulab kuus finalisti

PromFest

Tänaõhtusel „Promfesti“ finaalkontserdil Pärnu kontserdimajas selgub, kes 15 riigist kohale sõitnud ja pühapäeval Pärnus võistlustulle asunud 35 noorest ooperilauljast võidab kaheksanda Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi.
Loe lisaks →
21.01

Ooperilauljate konkursi võitis leedulanna

PromFest

Anu Jürisson. Pärnu Postimees. 14. juuni 2013.
Pärnu rahvusvaheline ooperifestival “Promfest” kulmineerus Pärnu kontserdimajas noorte ooperilauljate konkursi finaalkontserdiga, kus nii publik kui rahvusvaheline žürii hindas parimaks leedulanna, dramaatilise soprani Jomant Šležaite esituse.
Pärnu vokaalpedagoogi Klaudia Taevi nimelise konkursi teise preemia pälvis venelanna, lüüriline sopran Anna Denisova ja kolmanda preemia dramaatiline bariton Leo Radosavljevic Ameerika Ühendriikidest.
Kuue finalisti hulgas astusid ühes dirigent Erki Pehki ja Pärnu linnaorkestriga laval üles lüüriline koloratuursopran Jin Hee Lee Lõuna-Koreast, lüüriline sopran Olga N. Heikkilä Soomest ja Eestit esindav lüüriline koloratuursopran Ksenia Kutšukova. Heikkilä tunnistati parimaks „Ave Maria“ esitajaks, mis on konkursi kohustuslik pala.
Finalistid valiti mitme vooru käigus välja 67 konkursile registreerinud laulja hulgast ja neil tuli lõppvoorus esitada kaks aariat eri ooperitest.
Esikolmikule on ette nähtud preemiad väärtuses 4000, 3200 ja 2400 eurot ning võiduga kaasneb pakkumine peaosale järgmisel “Promfestil” etenduvas ooperilavastuses.
Huvitav on tõik, et Šležaite oli Endla laval juba tänavugi festivalil esietendunud “Tsaari mõrsjas”, kus ta mängis peaosalise Marfa sõbrannat Dunjašat – ooperilavastus elab oma elu pärast “Promfesti” edasi Kaunase riiklikus muusikateatris.
Šležaite on laulnud Pärnus varemgi: mullu osales ta Tiit Kuusiku nimelisel rahvusvahelisel kammerlauljate konkursil, kus ta pälvis teise preemia.
Finaalkontserdist tegi otseülekande Klassikaraadio ja 20. juunil näitab kontsertsalvestust Eesti Televisioon. 
Loe lisaks →
21.01

Uuenenud koduleht

PromFest

Uuenenud on Promfesti Koduleht
Loe lisaks →