PromFest sai youtube´is oma kanali

Katrin Kaasik

Nüüdsest on kõigil ooperisõpradel võimalus osa saada noorte ja andekate lauljate ülesastumistest nii varasematel Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisel lauljate konkursidel kui ka eelmisel kevadel Vene Teatris toimunud Puccini Galal. Internetiaadressilt www.youtube.com/promfest leiab laia valiku videoülesvõtteid varasemate konkurside laureaatide tähelennu algusest. Läbi youtube´i kanali jõuavad kõikide muusikaarmastajateni särav Huiling Zhu, veetlev Veronika Dzhiojeva, unustamatu Ilja Siltšukov, lummavalt emotsionaalne Laimonas Pautienius ja paljud teised noored kaunite häälte ja suurepärase väljendusoskusega lauljad. Esindatud on ka konkursil edukalt osalenud tunnustatud eesti lauljad – Oliver Kuusik, Tatjana Romanova ja Angelika Mikk.

Samuti leiab samalt internetiaadressilt videolõike Promfestil varasematel aastatel lavastatud ooperiprojektidest. G. Verdi “Rigoletto” (2003), A. Rubinsteini “Deemon” (2005) ja G. Bizet ” Carmen” (2007) on äratanud tähelepanu nii oma muusikalise kui ka lavastusliku-kunstilise teostusega, mis on Eesti ooperimaastikul küllaltki ainulaadsed. Nüüdsest on youtube´is leiduvate videode abil võimalik ka PromFestile veel mitte sattunud muusikahuvilistel nendest omanäolistest ooperilavastustest natukenegi osa saada või siis kunagine teatrielamus taaselustada.

Nagu kõiki teisi youtube´is leiduvaid videosid, on vaatajatel võimalik hinnata ja kommenteerida ka promfesti klippe. Internetiportaal on pidevas uuenemises – uusi videoklippe laetakse kogu aeg juurde. Uuendustega kursis olemiseks on soovijatel võimalik vormistada end kanali tellijaks, mille järel saadetakse uue video ilmumisel sellest neile e-posti teel teade.

Juba enne kanali ametlikku avamist oli märgata suurt huvi promfesti videode vastu – populaarsemad neist on lühikese aja jooksul kogunud juba ligi 1000 vaatamist ja mitmeid positiivseid kommentaare.

PromFesti tegemiste sedavõrd kvaliteetne jäädvustamine on saanud teoks tänu väga heale koostööle Eesti Rahvusringhäälinguga, suur aitäh neile selle eest!