PromFesti Tähtede Gala

7. mai 2017 - Pärnu Kontserdimaja   

Piduliku galakontserdiga, kus esinesid Klaudia Taevi Konkursi eelmiste aastate nimekad laureaadid Ji Min Park (Lõuna-Korea), Anželina Švatška (Ukraina), Laimonas Pautienius (Leedu), Ilja Siltšukov (Valgevene), Jomante Šležaite (Leedu) ja Anna Denisova (Venemaa) tähistatati konkursi kümnendat toimumiskorda.

Lõbusa ooperi- ja operetikavaga kontserdil saatis lauljaid Vanemuise Sümfooniaorkester ja dirigeeris konkursi kunstiline juht Erki Pehk

Kava 

I osa
1. Gioachino Rossini - Avamäng ooperile "Varastaja harakas"
2. Gioachino Rossini - Figaro aaria ooperist "Sevilla habemeajaja" (Ilja Siltšukov)
3. Camille Saint-Säens - Delilah' aaria ooperist "Simson ja Delila" (Anželina Švatška)
4. Gaetano Donizetti - Belcore aaria ooperist "Armujook" (Laimonas Pautienius)
5. Leo Delibes - Lakmé ja Mallika duett ooperist "Lakmé" (Jomante Šležaite ja Anželina Švatška)
6. Giuseppe Verdi - Elena boolero ooperist "Sitsiilia verepulm" (Anna Denisova)
7. Erich Wolfgang Korngold - Fritzi aaria ooperist "Surnud linn" (Ilja Siltšukov)
8. Giacomo Puccini - Rodolfo aaria ooperist "Boheem" (Ji Min Park)
9. Giacomo Puccini - Rodolfo ja Marcello duett ooperist "Boheem" (Ji Min Park ja Laimonas Pautienius)
10. Giacomo Puccini - Musetta aaria ja II vaatuse finaal ooperis "Boheem" (Jomante Šležaite ja kõik teised)

II osa
1. Johann Strauss - Avamäng operetile "Nahkhiir"
2. Emmerich Kálmán - Odette'i aaria operetist "Bajadeer" (Anna Denisova)
3. Franz Lehár - Sou-Chongi aaria operetist "Naeratuste maa" (Ji Min Park)
4. Franz Lehár - Giuditta aaria operetist "Giuditta" (Jomante Šležaite)
5. Jacques Offenbach - Hertsoginna aaria operetist "Suurhertsoginna Gerolstein" (Anželina Švatška)
6. Franz Lehár - Duett operetist "Lõbus lesk" (Anna Denisova ja Ilja Siltšukov)
7.  Johan Strauss - II vaatuse finaal operetist "Nahkhiir" (Jomante Šležaite, Anželina Švatška, Anna Denisova, Ilja Siltšukov, Ji Min Park ja Laimonas Pautienius)


Ji Min Park (tenor) on õppinud Korea Riiklikus Ülikoolis, Viini Konservatooriumis, lauljakarjääri alustas ta  Covent Gardeni Kuninglikus Ooperis. Ji Min on kutsutud külalissolistina esinema paljudele kuulsatele ooperilavadele Itaalias, Jaapanis, Tšiilis, USA, Austraalias jm. Ta on teinud koostööd paljude nimekate dirigentidega nagu näiteks Antonio Pappano, Daniel Harding, Yannick Nézet-Séguin, Daniel Oren, Daniel Barenboim jt.  Ji Min võitis Klaudia Taevi nim. Konkursi 2007. aastal.

Laimonas Pautienius (bariton) on Leedu Rahvusooperi solist. Ta on õppinud Leedu Muusikaakadeemias professor Virgilijus Noreika lauluklassi. 2007.aastal debüteeris ta Leedu Rahvusooperis G. Puccini ooperis "Tosca" Spoleta rollis.  Ta on Vabariikliku J. Gruodise nimelise lauljate konkursi võitja (1996). 2001 aastal anti talle Leedu teatri kõrgeim auhind - St. Christopheri kuju (opereti valdkonnas). 2002 võitis ta I preemia konkursil "Operett - my love". Aastal 2003 hinnati teda Leedu Teatriliidu auhinna ja Leedu Kultuuriministeeriumi preemiaga ning valiti Laimonas Pautienius Leedu Aasta Ooperisolistiks. 2003. aastal võitis Laimonas I preemia Klaudia Taevi nim. konkursi.

Anželina Švatška (metsosopran) on Ukraina Rahvusooperi solist. Ta on lõpetanud Kiievi Konservatooriumi prof. G. Tuftina lauluklassis. Enne seda omandas ta dirigent-koormeistri hariduse. Aastast 2001 on ta Ukraina teeneline kunstitegelane. Ta on osalenud edukalt paljudel konkurssidel, 2005. aastal võitis ta Klaudia Taevi nim. Konkursi.  On osalenud kolmes PromFesti lavastuses: “Carmen” (2007), “Tsaari mõrsja” (2013) ja “Aida” (2015).

Jomante Šležaite (sopran) on Erfurti Teatri külalissolist. On õppinud Kaunase Vytautas Magnuse Ülikooli Muusikaakadeemias, on täiendanud end näiteks Ingrid Kremlingu (Hamburg), Wojciech Starostecki (Praha) ja Verena Reini (Berlin) meistriklassides. Jomante on andnud kontserte Poolas, Soomes, Saksamaal, Tšehhi Vabariigis, Leedus ja Eestis. Ta  on mitmete vokaalkonkursside laureaat, Klaudia Taevi nim. Konkursil pälvis ta 2013. aastal I preemia.  

Anna Denisova (sopran) on 2011. aastast Rimski-Korsakovi nimelise Peterburi Riikliku Konservatooriumi üliõpilane ning aastast 2016 Peterburi Maria teatri külalissolist. 2015. aastal tegi ta Maria teatris debüüdi Prilepana Tšaikovski ooperis „Padaemand” (dirigent Valery Gergiev) ning Micaelana Bizet’ ooperis „Carmen” (dirigent Paul Mägi). 2014. aastal võitis ta Tšehhi rahvusvahelisel Jakub Pustina nim. konkursil I preemia ning aasta varem, 2013. aastal pälvis ta Klaudia Taevi nim. Konkursil II preemia. PromFesti “Traviata” uuslavastuses teeb Anna oma debüüdi Violetta rollis.

Ilja Siltšukov (bariton) on 2005. aastast Valgevene Riikliku Akadeemilise Ooperi- ja Balletiteatri solist. Koduteatris debüteeris ta Tšaikovski ooperi „Jevgeni Onegin” nimiosas ning see suurepäraselt õnnestunud roll avas talle uksed ooperimajades üle Euroopa - Frankfurdi Ooperis, Rooma Ooperiteatris, Poola Rahvusooperis, Montpellier’ Rahvusooperis, Sloveenia Rahvusooperis, Brno Riiklikus Teatris, Teatro Giuseppe Verdi (Triestes), Rahvusooperis Estonia, Iisraeli Ooperis, Permi Ooperi- ja Balletiteatris, La Monnaie/De Munt Brüsselis ja mujal. Paljude teiste rollide seas on ta laulnud ka Giorgio Germonti rolli Verdi ooperis „Traviata” ning seda nii Austria, Tšehhi, Poola kui Moldova ooperilavadel, samuti Rahvusooperis Estonia. 2007. aastal pälvis Ilja Klaudia Taevi nim. Konkursil III koha.