DOLORA ZAJICKI MEISTRIKLASS


Metropolitan Opera väljapaistvamaid metsosopraneid Dolora Zajick annab PromFesti raames noortele ooperilauljatele mitmepäevase meistriklassi. 
Meistriklass toimub 20., 21. ja 25. mail 2019 Pärnu Kunstide Maja sinises saalis.
Meistriklassi ajakava
E 20. mai
11:00 - 18:20
T 21. mai 11:00 - 17:00
L 25. mai 11:00 - 17:40

Meistriklassis osalevate lauljate arv on piiratud. Meistriklass on avatud ka vabakuulajatele.
Vabakuulaja ühe päeva tasu 10 €, kolme päeva tasu 25 €.
Vajalik eelregistreeimine aadressil info@promfest.ee


Dolora Zajick, keda peetakse üheks parimaks metsosopraniks ooperiajaloos ning kelle tõeliselt dramaatiline hääl võimaldab tal laulda ka kõige nõudlikumaid partiisid, tegutseb mainekamatel ooperilavadel üle maailma juba viimased kolmkümmend aastat.  

Lisaks lauljakarjäärile on ta pühendunud ka noorte lauljate koolitamisele. 
2006. aastal asutas ta Noorte Dramaatiliste Häälte Instituudi (Institute for Young Dramatic Voices), mis valmistab lauljaid ette eelkõige Verdi, Straussi ja Wagneri nõudlike ooperite rollideks suurtel lavadel.


Dolora Zajick on ka  XI Klaudia Taevi nim rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi žürii esinaine. 

Looduse poolt haruldase häälega õnnistatud Dolora Zajick (Ameerika Ühendriigid) on rahvusvaheliselt tunnustatud kui tõeliselt dramaatiline metsosopran, kes on laulnud olulistel ooperilavadel Giuseppe Verdi poolt selle hääletüübile kirjutatud ülinõudlikke partiisid -  Azucena rolli “Trubaduuris”, Amnerist “Aidas” ning Eboli “Don Carloses”. Vaatamata sellele, et tema debüüt Metropolitan Operas oli enam kui 30 aastat tagasi, on ta suurepärases vormis ning annab jätkuvalt etendusi ja kontserte maailmalavadel.
Samuti on märkimisväärne arv tema rolle salvestatud CD-le ja DVD-le.

Temaga on teinud koostööd maailma tippdirigendid, teiste seas James Levine, Anthony Pappano, hilja Bruno Bartoletti, James Conlon, Daniele Gatti, Valery Gergiev, Lorin Maazel, Charles Mackerras, Zubin Mehta, Riccardo Muti, Michael Tilson Thomas, Mstislav Rostropovich jt. 

Lisaks silmapaistvale karjäärile lauljana on Dolora Zajick pühendunud ka noorte lauljate koolitamisele. 2006. aastal asutas ta Noorte Dramaatiliste Häälte Instituudi (Institute for Young Dramatic Voices), mis tegeleb edukalt just nö suurte või ebatavaliste häälte koolitamisega. Ainulaadse programmi abil arendavad kooli erinevate distsipliinide õpetajad noori lauljaid nende hääle ja karakteri individuaalseid vajadusi arvestades.


Rohkem infot http://www.dolorazajick.com/