X KLAUDIA TAEVI NIM. RAHVUSVAHELISE NOORTE OOPERILAULJATE KONKURSI FINAALKONTSERT

12. mail 2017 Pärnu KontserdimajasFinalistid esitavad Erki Pehki dirigeerimisel ning Pärnu Linnaorkestri saatel kaks ooperiaariat  

Finaalkontserdi ETV salvestus koos finalistide intervjuudega.Finaalkontserdi ERRi raadiosalvestus koos finalistide ja teiste asjaosaliste intervjuudega.
KAVA
Laura Teivāne  - Jules Massenet – Manoni aaria ooperist „Manon“ 
Taras Berežanski - Giuseppe Verdi – Fiesco aaria ooperist Simon Boccanegra 
Abigail Levis  - Giacomo Meyerbeer – Urbaini aaria ooperist „Hugenotid“  
Modestas Sedlevičius - Charles Gounod  - Valentini aaria ooperist „Faust“ 
Margarita Levtšuk - Giuseppe Verdi – Gilda aaria ooperist „Rigoletto“ 
Eszter Zemlényi - Wolfgang Amadeus Mozart  - Blonde aaria ooperist „Haaremirööv“
Laura Teivāne  - Georges Bizet – Micaëla aaria ooperist „Carmen“"
Taras Berežanski - Pjotr Tšaikovski - Vürst Gremini aaria ooperist „Jevgeni Onegin“ 
Abigail Levis - Wolfgang Amadeus Mozart - Sextuse aaria ooperist „Tituse halastus“ 
Modestas Sedlevičius - Pjotr Tšaikovski  - Jeletski aaria ooperist „Padaemand“   
Margarita Levtšuk-  Charles Gounod – Julia valss ooperist „Romeo ja Julia“ 
Eszter Zemlényi  - Leonard Bernstein Cunegonde aaria ooperist „Candide“
FINALISTID
Laura Teivāne (spinto sopran) sündis 23. märtsil 1991 Lätis. Ta on õppinud Läti Muusikaakadeemias. Laura on osalenud mitmetel konkurssidel Itaalias, Lätis ja Saksamaal. 2015. aastal jõudis ta Klaudia Taevi nim. Konkursil poolfinaali. Aastast 2015 on ta Läti Rahvusooperi solist.
Taras Berežanski (lüüriline bass) sündis 23. augustil 1985 Ukrainas. Ta on õppinud Tšaikovski Riiklikus Muusikaakadeemias. Ta on osalenud konkurssidel Ukrainas ja mitmetes töötubades ning meistriklassides. Ta on esitanud mitmeid rolle teatrites Ukrainas ja Leedus.
Abigail Levis (lüüriline metsosopran) sündis 24. märtsil 1987 USAs. Ta on õppinud laulmist  Eastmani Muusikakoolis, Bardi Kolledžis, Utah` Ooperis ja Los Angelesi Ooperis. Abigail on osalenud edukalt mitmetel konkurssidel Ameerika Ühendriikides ja Euroopas. 2016. aastast on ta Berliini Saksa Ooperi ooperistuudio liige.
Modestas Sedlevičius (lüüriline bariton) sündis 12. juunil 1987 Leedus. Ta on õppinud Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias, Mannheimi Muusika- ja Etenduskunstide Ülikoolis ja La Scalas. Ta on edukalt osalenud konkurssidel Saksamaal ja Austrias ning esitanud rolle mitmetes teatrites Itaalias ja Saksamaal. 
Margarita Levtšuk (lüüriline koloratuursopran) sündis 16. aprillil 1990 Valgevenes. Ta on õppinud Bresti Muusikakolledžis ja Valgevene Riiklikus Muusikaakadeemias. Ta on osalenud mitmetes töötubades ja meistriklassides ning olnud finalist ja auhinna võitja konkurssidel Venemaal ning Valgevenes.  
Eszter Zemlényi (lüüriline koloratuursopran) sündis 15. märtsil 1987 Ungaris. 2016. aastast õpib ta Franz Liszti nim. Muusikaakadeemia magistrantuuris. Eszter on osalenud edukalt mitmetel konkurssidel Ungaris ning osalenud ooperimuusika kontsertidel Ungaris, Itaalias ja Rootsis.