Esimese vooru ettelaulmise eest tuleb pianistile tasuda 15-25 EUR. Teise ja kolmanda vooru kava ettevalmistamiseks võimaldatakse konkursantidele tasuta pianisti kuni 20 minutit, neljanda vooru kava harjutamiseks kuni 30 minutit. Lisaharjutusaeg (s.h. finaali kava) on võimalik kokkuleppel pianistiga lisatasu eest - 1 euro minut. 

Esinemiseks vajalike nootide olemasolu eest vastutab konkursant ise. 
Konkursandid võivad esineda ka oma pianistiga. 

Konkursi pianistid:


Ērika Millere (Apeine) 

omandas 2010. aastal bakalaureusekraadi soolopianistina Läti Muusikaakadeemias ning 2012. aastal samas magistrikraadi klaverisaatja erialal. Alates 2010 töötab ta Läti Rahvusooperis harjutuspianisti ja Läti Muusikaakadeemia vokaalmuusika osakonnas klaverisaatjana. 2010-2015 töötas ta koos vokaalpedagoog Anita Garančaga. Ta on osalenud mitmetel klaverisaatja ja kammermuusika täiendkoolitustel pedagoogide nagu Walter Moore (USA), Philip Moll (Saksamaa), Alexander Bonduriansky (Venemaa) ja Anna Novosowska (Poola) käe all.  Erika on võitnud parima klaverisaatja auhinna IV rahvusvahelisel Jazeps Vitolsi nimelisel lauluvõistlusel Riias (2015), parima klaverisaatja diplomi kahel korral Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel noorte ooperilauljate konkursil Eestis (2015, 2017), teise auhinna uue kammermuusika võistlusel "Italy-Lithuania" (2011), teise auhinna klaverisaatmise eest rahvusvahelisel koorifestivalil Viinis (2010). Ta teeb koostööd mitmete lauljatega ja esineb ka soolopianistina Lätis ja mujal.   


Jaanika Rand-Sirp 
on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia prof. L. Metsa klaveriklassis 1996.a. Aastal 2002 kaitses ta samas magistri-kraadi saateklassi erialal. Aastast 1996 on töötab H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis kammeransambli õppejõuna. 1996-2013 töötas teatris Vanemuine vastutava kontsertmeister-repe-tiitorina, aastast 2013 on Jaanika Rand-Sirp Rahvusooper Estonia vokalistide kontsertmeister-repetiitor. 

2003.a. omistati talle Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium. Jaanika Rand-Sirp on aktiivselt tegev kammer-muusikuna, olles ansamblipartneriks paljudele lauljatele ja instrumentalistidele.Ašot Drnajan-Babrovski
omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Grodno Riiklikus Janka Kupala Ülikoolis. Varem on ta lõpetanud Minski Riikliku Kunstikolledži aastal 2002 pianistina. 
Ašot on töötanud kontsertmeistri ja orkestrandina Valgevene Rahvuslikus Suures Ooperi- ja Balletiteatris, samuti Valgevene Riiklikus Muusikaakadeemias ja Svislotš’i Kunstikoolis klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina. Tema ooperirepertuaar hõlmab kõiki tuntud ooperiliteratuuri teosed, kuid ka Salieri Prima la musica, Donizetti Rita, Poulenc'i La voix humaine, Pergolesi Stabat Mater, Rimski-Korsakovi Snegurotška jt. 2015. a. märtsist kuni 2018. aasta kevadeni töötas ta kontsertmeistri ja orkestrandina Rahvusooperis Estonia. Alates 2018 sügisest on ta Wroclawi Ooperiteatri kontsertmeister.