Ooper “Attila” eksperimenteerib kostüümidega

. Linnaleht. 23.02.2011 .

HUNNIDE LUGU
4. juunil Endla teatri suures saalis lavale jõudva Giuseppe Verdi ooperi “Attila” ettevalmistused algasid kunstnik Madis Nurmsi kostüümikavandite esitlusega.

Uudse sulatamistehnika abil töödeldavad kostüümid valmistatakse Endla õmblustöökojas.
“Me töötleme lavakujunduse elemente ja kostüüme kuuma õhu ning hapetega, et tekiksid huvitavad reljeefid ja tekstuurid,” tutvustas Nurms. Ta lisas, et teda paeluvad kõik uued inimeste loodud sünteetilised materjalid. “Näiteks ilmub vaid loetud minutiteks lavale üks kostüüm, mis on valmistatud kummist ja alumiiniumkattega kildudest,” rääkis kunstnik. Kujunduse väljatöötamiseks andsid talle teiste seas inspiratsiooni lülijalgsed, popartistide garderoobid, aurupunk ja biomehaaniline kunst.

“Attila” räägib 5. sajandil elanud hunnide väepealiku Attila vallutusretkest Rooma, mille nurjab tema vastu suunatud vandenõu ja surm oma naise käe läbi. Kunstnik Madis Nurmsi sõnul püüdis ta lavale tuua hunnide väepealiku tekitatud hirmu ja aukartust.
“Attila” on PromFesti ja Endla teatri viies koostöös valminud ooperietendus. “Attila” jõuab lavale Pärnu rahvusvahelisel ooperimuusika festivalil PromFest.