Erki Pehk


Erki Pehk alustas muusikaõpinguid Võrus, kust siirdus edasi õppima Tallinna Muusikakeskkooli (Reet Ratassepp). Pärast selle lõpetamist jätkas Eesti Muusikaakadeemias. Ta lõpetas koorijuhtimise eriala 1993 Ants Üleoja klassis ja õppis samas orkestridirigeerimist Peeter Lilje, hiljem Läti Muusikaakadeemias Paul Mägi juhendamisel. 1997 täiendas end Londonis Guildhall School of Music & Dramas.

Töötas aatatel 1994-2011 Rahvusooperis Estonia. Muusikalise juhi ja dirigendina tõi ta nende aastate jooksul välja Kalmani "Silva", Hermani "Hallo, Dolly!", Straussi "Mephistophelese", Offenbachi "Ilusa Helena", Kallosi/Murdmaa balleti "Pulmareis", Adami "Giselle´i", Stravinski "Tulilinnu", Raveli "Valsi" ning dirigeeris enam kui 700 etendust.

Väljaspool teatrit on olnud muusikaliseks juhiks ja dirigendiks mitmete muusikalide lavaletoomisel Tallinna Linnahallis ("Kuningas ja mina", "Linnupuur", "Vampiiride tants", "Hüljatud", "Miss Saigon", "Oliver", "Georg", "Pipi Pikksukk" jt).

Väljaspool Eestis on ta töötanud orkestritega Lätis, Leedus, Soomes, Venemaal, Ukrainas, Hollandis ja Valgevenes, kus ta on ka Riikliku Teleraadiokompanii dirigent. 2010 debüteeris Amsterdami Concertgebouw’s juhatades Hollandi Ooperistuudio 20. juubeli galakontserti. Teatridirigendina on ta üles astunud Kaunase Muusikateatris Leedus ("Attila", "Tsaari mõrsa"), Valgevene Riiklikus Akadeemilises Suures ooperi- ja balletiteatris ("Boheem"), Bulgaarias Burgase ja Varna Ooperiteatrites ("Hahkhiir", "Lõbus lesk") ning Saksamaal Erfurti Teatris ("Jevgeni Onegin").

Viimasel ajal on muusikalise juhina välja toonud balletid "Raimonda" ja "Go - mäng kahele" Vanemuise Teatris.

2000 asutas ta XXI Sajandi Orkestri ja alates 2001. aastast on EP Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise ooperilaujate konkursi kunstiline juht. Sellest konkursist on välja kasvanud Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival – PromFest, mille kunstiline juht EP siiani on. Festivali korraldamise ja Massenet’ Thaisi lavaletoomise eest pälvis ta Teatriliidu aastapreemia 2010.