Erik Fenton

Ameerika tenor Erik Fenton lõpetas Andersoni Ülikooli matemaatika ja füüsika erialal. Magistrikraadi omandas ta vanamuusika erialal Indiana Ülikoolis. Oma debüüdi tegi Fenton Lyric Opera Clevelandi laval Toniona G. Donizetti ooperis “Rügemendi tütar”.

Aastast 2003 on Erik Fenton Saksamaa resident, oma debüüdi tegi ta samal aastal Müncheni ooperiteatris B.Smetana “Müüdud mõrsjas”. Debüüdi järel kutsuti Fenton Erfurti ooperiteatri koosseisu, seal on tema repertuaaris: Tamino (Võluflööt), Don Ottavio (Don Giovanni), Prints (Dargomõžski Näkineid), Leicester (Maria Stuarda), Itaalia Tenor (Roosikavaler) jne.

Aastate jooksul on Fentoni hääl muutunud lüürilisest spintotenoriks. Nii on ka rollinimistusse lisandunud: Edguardo (Lucia di Lammermoor), Alfredo (La Traviata), Pollione (Norma), Riccardo (Maskiball), Werther (Werther), Hoffmann (Hoffmanni lood), Macduff (Macbeth), Jimmy (Mahagonny), Des Grieux (Manon) jne. 

Lisaks koduteatrile on Erik Fenton üles astunud Thüringer Domstufenfestspiele raames C. Orffi ooperis “Kuu”. Oma põhirolle on Fenton esitanud ka teatrites Friedenstag, Staatstheater Kassel, Opera Africa, Osnabrück, Oper Flensburg Theater VorPommern, Staatstheater Darmstadt ja Musiktheater im Revier in Gelesnkirchen. 2009-2010 hooajal debüteeris Fenton edukalt Soome Rahvusooperi laval Printsina Dvořák'i ooperis “Näkineid”.

Lisaks PromFesti raames esimest korda esitatavale Foresto rollile ooperis “Attila” on Fentonil lähiajal plaanis Don Alvaro (Saatuse jõud) Antwerpi Vlaami Rahvusooperi laval ja Britteni “Serenaad tenorile, metsasarvele ja keelpillidele“ kontsertettekanded.