Sandra Janušaitė

Lõpetas 2001. aastal Leedu Muusikaakadeemia (prof. Vlada Mikštaitė, Jolanta Čiurilaitė ja prof. Irena Milkevičiūtė juhendamisel) ja omandas magistrikraadi ooperi- ja kontsertlaulu erialal. Õpingute käigus võttis ta ka osa “Mozarteumi” suvekursustest Salzburgis, Austrias (Prof. Lilian Sukis) ja osales Renata Scotto meistrikursustel Stanislaw Moniuszko Muusikaakadeemias Gdanskis, Poolas. 2001. aasta detsembrist on Leedu Rahvusliku Ooperi- ja balletiteatri solist ja on esitanud enamikku teatri repertuaaris olevatest juhtivatest sopranirollidest.

Aastal 2004 pälvis Janušaitė “Ooperimajaka” (Operos Švyturiai) preemia aasta lootustandvaima noore solisti kategoorias. Kaks aastat hiljem astus ta üles Naisena G. Sodeika kammerooperi “Talv” maailma-esmaettekandel. 2007. aasta juulis kehastas ta Ravenna festivalil Itaalias Sieglindet Wagneri ooperis “Valküür”.

Janušaitė on edukalt esinenud Hollandi, Ühendkuningriigi, Itaalia ja Venemaa lavadel, 2007. aastal andis ta kontserdi koos BBC sümfooniaorkestriga.