Vladislav Sulimski

Vladislav Sulimski on sündinud Maladzetšna linnas Valgevenes. Muusikahariduse omandas ta Peterburi Riiklikus Rimski-Korsakovi Konservatooriumis. Pärast õpingute lõppu aastal 2000 asus ta Mariinski Noorte Lauljate Akadeemia liikmeks ja alates aastast 2004 on ta Mariinski teatri juhtiv bariton.

Koduteatris kuuluvad tema repertuaari: Onegin (Jevgeni Onegin), Jeletski (Padaemand), Pantalone (Armastus Kolme Apelsini Vastu), Macbeth (Macbeth), Enrico Ashton (Lucia di Lammermoor), Gianni Schicchi (Gianni Schicchi), Belcore (Armujook), Germont (Traviata), Renato (Maskiball), Rodrigo di Posa (Don Carlos), Silvio (Pajatsid), Aeneas (Dido ja Aeneas), Ezio (Attila) jpt.

Vladislav Sulimski on esinenud kontsertidega Pariisis, Londonis, Bostonis, Bombays, Roomas ja Helsingis. Külalisetendused Mariinski ooperiga on viinud teda USA, Jaapani, Ühendkuningriikide, Soome ja Prantsusmaa lavadele. Lisaks eelpoolnimetatule kuuluvad tema repertuaari Andrei Bolkonsky (Sõda ja Rahu), Ford (Falstaff) ja baritoni partiid Orffi Carmina Buranas, Brahmsi Saksa Reekviemis ja Mahleri Kaheksandas Sümfoonias.

Sulimski on pälvinud tunnustust mitmetel lauljate konkurssidel. Muuhulgas kuuluvad tema saavutuste hulka esikohad Giacomo Lauri-Volpi Konkursil Roomas (2010), Lisitsiani Konkursil Vladikavkazis (2003), Rimski-Korsakovi Konkursil Peterburis (2002) ja II preemia Jelena Obraztsova Konkursil Moskvas (2006).

Oktoobrist 2004 täiendab Sulimski end professor R. Metre käe all Milaanos. Ta on ka osalenud Jelena Obraztsova, Dmitri Hvorostovski, Vladimir Atlantovi, Dennis O'Neali ja Renata Scotto meistrikursustel.