Selgusid ooperi "Carmen" osatäitjad

. Pärnu Postimees. 30.jaanuar 2007.

Jaanuari keskel toimunud Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali Promfest ja Endla teatri ühise ooperiprojekti "Carmen" rollide ettelaulmise käigus selgusid rollide osatäitjad ja komplekteeriti koor.

Endla teatri pressiesindaja Ülle Jantson ütles, et huvi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimunu vastu oli suur ja korraldajate rõõmuks saabus kandideerima üle ootuste palju andekaid ja kõrgetasemelisi lauljaid.

Ooperi nimiosas astuvad kevadel vaheldumisi üles metsosopranid Angelina Švatška Ukrainast ja Huiling Zhu Hiinast, Toreadoor Escamillo rollis astub üles Laimonas Pautienius, Micaelana Tatjana Romanova ja Don Josena Rootsi Folkoperani solist Ulric Björklund.

Frasquitat laulab Angelika Mikk, Mercedest Airike Kolk, leitnant Zunigat Igor Tsenkman, Moralest Taavi Tampu, Dancairot Atlan Karp ja Remendadot Roland Liiv.

Georges Bizet' "Carmen" on Giuseppe Verdi "Rigoletto" ja Anton Rubinšteini "Deemoni" järel kolmas Promfestil lavastatud ooper. Selle lavastab Marko Matvere, muusikaline juht on Erki Pehk, kunstnik Madis Nurms ja valguskunstnik Margus Vaigur.

Ooperit saab vaadata-kuulata kuuel korral mais ja juunis, üks etendus toimub ka Jõhvi kontserdimajas. (PP)