Pärnu Endla teatris esietendub ooper "Carmen"

Ester Vilgats . www.etv24.ee. 25. mai 2007.

Pärnu Endla teatris esietendub Georges Bizet`ooper "Carmen", mis tuuakse lavale Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali PromFest raames.
"Carmenit" laulavad eelmise konkursi parimad Angelina Švatška Ukrainast ja Huiling Zhu Hiinast. Lavastaja on Marko Matvere, vahendasid Terevisiooni uudised.

Muusikaline juht ja dirigent Erki Pehk, kunstnik Madis Nurms ja muidugi lavastaja Marko Matvere on teinud lavastuse, mida isegi ooperit mitte just eriti armastavad inimesed huviga jälgida suudavad.

Sel moel on järgitud kahe eelmise, Linnar Priimägi lavastatud "Rigoletto" ja Mati Undi lavale toodud "Deemoni" traditsiooni, kus väikese ooperikoori ja muidu küllalt nappide vahenditega on suudetud kütkestav lavastus luua.

Pakkumise sünnilinna lavastama tulla võttis Marko Matvere pikalt mõtlemata vastu. "See materjal on nii palju huvitav, põnev ja väljakutsuv, et siin ei saagi olla selles mõttes kahtlust. Peale selle on ta niinimetatud well-made-play, mida päris tuksi keerata on väga raske" ütles Matvere.

Lavastaja ei teadnud, kellega tal tuleb tööle hakata, selles mõttes natukene oli hirm alguses. "Aga kui ma nägin neid, siis ma sain aru, et päris paljudel solistidel on küllaltki suur kogemus juba," rääkis Matvere.

"Carmenis" teevad kaasa seitsme rahvuse esindajad. Don Josed mängivad Ulric Björklund Rootsist ja Roland Liiv, Escamillo on Laimonas Pautenius Leedust.

"Carmenit" mängitakse Pärnus vaid viis korda, kuues etendus on Jõhvi kontserdimajas.