Marina Kesler

Marina Kesler töötab RO Estonia balletiartisti ja koreograafina ning Tallinna Balletikoolis õppejõu ja koreograafina. Ta on lõpetanud Tallinna Koreograafiakooli 1988 (õp. Ilse Adusson, Tiiu Randviir), Vene Teatrikunsti Akadeemia (GITIS) 1997, omandanud magistrikraadi (2006, õp. Natalja Orlovskaja) ning läbinud täiendõppe Viinis moderntantsu alal "International Impulstanz Vienna" (õp. Joe Alegado, Lisa Corbet).

Marina professionaalsete saavutuste hulka kuuluvad: 2000 - koreograafia revüü-lavastusele "Beau-Mont", lavastaja Mart Sander, teater Bel-Étage (Tallinn); 2001 - koreograafia lavastusele "Cabaret", lavastaja Ago-Endrik Kerge, teater Bel-Étage (Tallinn); 2004 - koreograafia lavastusele "Kolme neitsi maja" , lav. Arne Mikk; 2006 - koreograafia operetigalale "Estonia-100"; 2005 - preemia Moskva X Rahvusvahelisel Koreograafide konkursil etteaste eest "Püha kevad", Stravinski; 2006 - lühiballeti "Üks päev" (Mozart, Tiersen) koreograaf-lavastaja, libretist. Tallinna Balletikooli kaasaegse balleti "Libahunt" (Pärt, Sumera jt., RO Estonia 2007) koreograaf-lavastaja.

Lavastuse loomise juures püüab Marina olla Marko Matvere ja Erki Pehki mõttekaaslane, aidata luua midagi põnevat ja uut, mis meeldiks nii publikule kui ka artistidele. Ennast on Marina iseloomustanud mitmete märksõnadega: ahne loomingu järele, kärsitu ja inimlik, ahastav põdeja, filosoofiline, piinarikkalt tasakaaluotsija, nõudlik, aus, enesekriitiline, egoistlik ning valmis eluaeg õppima.