Endlas esietendub “Thaïs”

. Pärnu Postimees. 22.mai 2009.

Täna tuuakse Pärnu Endla teatris vaatajate ette Jules Massenet’ mõnes mõttes skandaalseim ooper “Thaïs”, mille on lavastanud Eesti tippkoreograafe Mai Murdmaa.

2003. aastast alates toovad Endla teater ja “PromFest” igal paaritul aastal lavale ühe ooperilavastuse, mille peaosades on eelmise Klaudia Taevi nimelise noorte lauljate konkursi parimad. 

2007. aasta konkursi laureaatideks said Ilja Siltšukov Valgevenest ja Veronika Džiojeva (pildil) Venemaalt. Džiojeva valis ka välja tänavuse ooperi “Thaïs”, mida Eestis lavastatakse esimest korda. 

Ooperi lugu põhineb Anatole France’i tuntud romaanil ja jutustab munk Athanaëlist, kes on otsustanud päästa kurtisaan Thaïs’, tuues ta ristiusu juurde. Lõpuks Thaïs pöördubki jumala poole, ent tolleks hetkeks on Athanaël mõistnud, et on Thaïs’sse armunud …

“Thaïs’” lavastaja on Mai Murdmaa, muusikaline juht ja dirigent Erki Pehk ja kunstnik Madis Nurms. Kaasa teeb Pärnu linnaorkester. Etendused toimuvad Pärnus 22., 24. ja 30. mail ning 1. juunil kell 19. Lavastuse koduleht on www.promfest.ee/thais.