Oliver Kuusik

On Klaudia Taevi nim. Ooperilauljate konkursi III preemia võitja aastal 2007.

Kuusik on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (Pille Lille ja Virgilius Noreika lauluklassis) ning 2006 a. lõpetas nii magistrantuuri kui ka ooperistuudio Guildhall School of Music and Drama Londonis Rudolf Piernay juhendamisel.

Tähtsamatest rollidest kuuluvad tema repertuaari: Don Ramiro (Rossini „Tuhkatriinu“), Fenton (Verdi „Falstaff“), Rinuccio (Puccini „Gianni Schicci“), Don Ottavio (Mozarti „Don Giovanni“, Manchesteris ja Londonis), Polidoro (Mozarti „Teeseldud lihtsameelsus“), Peppe (Leoncavallo „Pajatsid“), Der Weise (Hindemithi „Sinna ja tagasi“), Torquemada (Raveli „Hispaania tund“), Edwin (Gilbert ja Sullivani „Trial by Jury“ rahvusvahelisel Gilber ja Sullivani festivalil, UK), Brighella (Jonathan Dove’i „Väike roheline pääsuke“, esietendus UKs), Külaelanik (Šostakovitš/Fleishmani „Rotchildi viiul“ (koos Liverpooli Kuningliku Sümfooniaorkestriga). Muusikalilauljana Enjolras (Claude-Michel Schönbergi „Les Miserables“, Cameron Macintosh Production) jpt.

Hinnatud kammer- ja oratooriumisolistina on ta osalenud juba ligi kahekümne erineva suurvormi (sh. Händeli „Messias“, Haydni „Loomine“, Mozarti „Reekviem“ jpt.) ettekannetel ning andnud kontserte nii Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis, Norras, Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal kui ka Inglismaal.

Oliver Kuusik on Klaudia Taevi nimelise V Rahvusvahelise Ooperilauljate konkurssi III preemia ja Saksa muusika eripreemia laureaat (žüriis Barbara HendricksJevgeni Nesterenko jt), Hendrik Krummi nimelise lauljate konkursi I preemia laureaat (2006), Eesti laulukonkursi Noor Laulja 2002 I preemia laureaat ning talle on omistatud ka Marje ja Kuldar Singi nimeline esikpreemia Noor muusik 2005.

VAATA VIDEOT - Oliver Kuusik esitab Fausti kavatiini Charles Gounod' ooperist "Faust"