Tsaari Mõrsja

N.Rimski-Korsakovi ooper. PromFesti ooperilavastus aastal 2013.
Peaosades 2011. aasta Klaudia Taevi nim. Konkursi võitjad. On saanud tavaks, et iga paarituarvulise aasta varasuvel toovad Endla teater ja PromFest välja ühise originaal-ooperiproduktsiooni.

PromFesti ooperilavastused muudab eriliseks see, et iga lavastuse peaosades on eelmise KlaudiaTaevi nim. Noorte Lauljate Konkursi parimad. Konkursi võitja saab lisaks rahalisele preemiale võimaluse nimetada oma unelmate roll mistahes ooperis. Ja juba kahe aasta pärast jõuabki nimetatud ooper, võitjaga peaosas, Endla teatri lavale. „Tsaari Mõrsja“, peaosades on eelmisel konkursil pärjatud Valgevene bariton Andrei Savtšenko ja Läti sopran Elina Šimkus (Volkmane), üles astuvad ka PromFesti „Thaisi” lavastusest tuttav Vladimiras Prudnikovas ja 2007. aasta „Carmeni” nimirolli laulnud  Anželina Švatška

2003. aastal nägi Pärnus esimese pääsukesena ilmavalgust Linnar Priimägi lavastatud „Rigoletto“ (G.Verdi), 2005. jõudis lava-laudadele „Deemon“ (A. Rubinštein), mis jäi legendaarse kirjanduse- ja teatrimehe Mati Undi viimaseks lavastuseks, 2007. valmis Marko Matvere käe all „Carmen“ (G.Bizet), 2009 Mai MurdmaaThais“ (J.Massenet) ja 2011 Üllar SaaremäeAttila“ (G.Verdi).

"Tsaari Mõrsja" lavastaja on koreograaf Teet Kask, kunstnik Madis Nurms ja dirigendipulti astub PromFesti kunstiline juht Erki Pehk.