Pärnus jõuab lavale Rimski-Korsakovi ooper "Tsaari mõrsja"

Silvia Sool. ERR 16.01.2013  


Pärnu ooperifestivali PromFest raames lavastub juuni alguses Nikolai Rimski-Korsakovi ooper "Tsaari mõrsja". Ooperi esimesed fraasid kõlasid küll teatris Endla, kuid proovid toimuvad hoopis Leedus Kaunase muusikateatris. Seal hakatakse "Tsaari mõrsjat" pärast suviseid etendusi Eestis ka mängima, vahendasid ERR-i teleuudised.

Endla teatri heliruumis sai alguse eeloleval suvel Pärnus lavale jõudva Nikolai Rimski-Korsakovi ooperi "Tsaari mõrsja" ettevalmistusperiood, kus salvestati heli ja pilt reklaammaterjalide jaoks.

Traditsiooniliselt kehastavad ooperifestivali Promfest raames etenduvas ooperis viimase Klaudia Taevi nimelise laulukonkursi võitja Valgevene bariton Andrei Savtšenko ja samal konkursil kolmanda koha saavutanud.Läti sopran Elina Šimkus.

"Nad lihtsalt sobivad ideaalselt selle ooperi rollidesse. Ja me leidsime neile väga liigutava loo ja mis on ka väga hea lugu ja mis on väga vähe mängitud lugu, Eestis tõesti võib-olla 30-40 aastat tagasi viimati," rääkis PromFesti kunstiline juht Erki Pehk.

 Mõlema peaosatäitja arvates on tegemist väga huvitavate rollidega, kuid kindlasti ei ole algav prooviperiood nende jaoks lihtne.