Endla lavale jõuab suvel Rimski-Korsakovi ooper


Andres Laasik. Eesti Päevaleht. 15. jaanuar 2013


Foto: Rauno Volmar 

Ooperifestival. Läti sopran Elīna Šimkus (pildil) hakkab eeloleval suvel laulma nimirolli Pärnu ooperifestivali Promfest raames Endla teatri lavale jõudvas Nikolai Rimski-Korsakovi ooperis „Tsaari mõrsja”.


Šimkus saavutas viimasel Klaudia Taevi laulukonkursil kolmanda koha ja Marfa roll „Tsaari mõrsjas” on selle võidu tulemus.

Samal konkursil esimese koha saanud valgevene bariton Andrei Savtšenko sai „Tsaari mõrsjasse” opritšnik Grjaznoi rolli. Veel näeb Pärnus 6. ja 8. juunil etendatavas ooperis ukraina lauljat Angelina Švatškat, kes on Eesti ooperisõpradele tuttav juba mitme esinemise poolest ja kes laulab Ljubašat.

„Tsaari mõrsja” lavastab rahvusvahelise kogemusega lavastaja ja koreograaf Teet Kask, kujundab Madis Nurms ja dirigendipuldis näeme festivali kunstilist juhti Erki Pehki.

Ooper tuleb peale Pärnus antavate etenduste esitamisele veel Tallinnas 15. augustil Birgitta festivali raames. „Need on fantastilised hääled,” ütles Eri Klas „Tsaari mõrsja” Birgitta festivalile kutsumise põhjenduseks pärast seda, kui Šimkus ja Savtšenko olid esinenud Pärnu ooperifestivali pressiüritusel.

Rimski-Korsakovi ooperit „Tsaari mõrsja” plaanitakse hakata mängima ka Leedus Kaunase muusikateatris, kuna see teater osaleb lavastuse valmimisel.