Madis Nurmsi näitus"Koloratuurid"


PromFest kunstnik Madis Nurms avab 13.mai 2019 kell 13 Port Arturis isikunäituse "Koloratuurid",  mis toob laiema publiku ette lennukad kostüümid erinevatest muusikateatri tükkidest.
Loe lisaks

Dolora Zajicku kohtumisõhtu ja finaalkontserdi ühispilet


Teil on suurepärane võimalust külastada pühapäeval, 26.mail Pärnus lausa kahte ainulaadset ooperisündmust ning seda ühispiletiga. 
Kell 15 on kõik oodatud Villa Ammendesse, kus toimub kohtumine Metropolitan Opera tähtmetso Dolora Zajickuga.
Kell 19 algab Pärnu kontserdimajas XI Klaudia Taevi nim rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi pidulik finaalkontsert.

Pakkumisel on mõlema ürituse ühispilet hinnaga 19 eurot ja neid on piiratud koguses!


Loe lisaks

Erki Pehki intervjuu Publikumärgile


PromFesti kunstiline juht Erki Pehk räägib Kuku raadio Publikumärgile tänavusest Klaudia Taevi nim rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist; selgitab, miks sel korral ei ole Pärnus võistlemas ühtegi eestlast; tutvustab tänavust uuslavastust “Romeo või Julia”, selle peaosalisi ja põgusalt kogu festivali programmi.
Küsitles Liis Seljamaa.

KUULA Loe lisaks

Metropolitan Opera tähtmetso tõstab Pärnu ooperimaailma kaardileVIII Pärnu rahvusvahelisel ooperimuusika festivalil PromFestil annab mitmepäevase meistriklassi ooperimaailma hinnatud metsosopran Dolora Zajick Ameerika Ühendriikidest. Ühtlasi on Dolora Zajick XI Klaudia Taevi nim rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi žürii esinaine.

Loe lisaks

Katrin Tegova lavastab ooperit ja mõtleb ka maalikunsti proovimisele

Katrin Tegova istus fotograafi ette abikaasast kunstniku Enn Tegova ateljees Tartu kunstimajas, kus lõhnas õrnalt tärpentini järele. FOTO: Sille Annuk

Raimu Hanson - Tartu Postimees. 11. märts 2019

Küsimustele muusika, armastuse, filminduse ja nimevahetuse teemadel vastab režissöör ja stsenarist Katrin Tegova, kes on võtnud festivali PromFest pakkumisel lavastajana käsile Vincenzo Bellini ooperi «I Capuleti e i Montecchi». Lavastus valmib Kaunases ja tuleb «Romeo või Julia» nime all vaatajate ette mai lõpul Endla teatris.

Loe lisaks

XI Klaudia Taevi nim konkursile registreerumine on alanud

PromFesti raames toimuvale XI Klaudia Taevi nim rahvusvahelisele noorte ooperilauljate konkursile registreerumine on nüüd alanud. Žürii esinaine on sel korral Metropolitan Opera täht, metsosopran Dolora Zajick.
Varem väljakuulutanud žürii esinaine, sopran Anna Tomowa-Sintow pidi kahjuks loobuma tervislikel põhjustel.

Loe lisaks

Klassikaraadio PromFesti erisaade

Kuuleme intervjuusid finalistidega, kes räägivad põgusalt oma senisest õpinguteest ja karjäärist, oma sihtidest ja unistustest ning ka repertuaarist, mida nad finaalkontserdil esitavad.

Loe lisaks

Klassikaraadio jäädvustas Tähtede Gala

Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival festival tähistas Klaudia Taevi nim rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi kümnendat toimumiskorda suurejooneliselt Tähtede Galaga. Klassikaraadio ülekanne kontserdilt on nüüd ka järelkuulatav.  Kaheosalise kontserdi vaheajal saab kuulata intervjuud PormFesti kunstilise juhi Erki Pehkiga. KUULA SIIT
Loe lisaks

Vestlusring korraldajatega peale konkursi I voorusid


Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi I voorud on läbi. Konkursi korraldajad Toomas Kuter ja Erki Pehk on kuulanud enam kui 200 noore solisti etteasteid 23 linnas. Milline on tase? Kuidas hinnata Euroopa ooperikoole? Anne Prommik Klassikaraadiost vestles Kuteri ja Pehkiga nii Eesti lauljatest kui ka mujal euroopas I vooru ajal nähtust ja kogetust.

Loe lisaks

PromFesti teemaline lustlik Kuldvillaku mäng


PromFest toimub tänavu kaheksandat korda,  Klaudia Teavi nimeline Rahvsuvaheline Noorte Lauljate Konkurss aga juba kümnendat korda. Sel puhul vaatasime mänguliselt Kuldvillaku vormis PromFest tegemistele tagasi. Võid mängida koos sõpradega või siis üksi, mänguilu isekeskis nautides. Loe lisaks

PromFesti "Traviata" soovib kõnetada kaasaja publikut

PromFesti tänavune meeskond ja peaosalised: Madis Nurms, Erki Pehk, Anna Denisova, Alex (Sunghyun) Kim, Anu Lamp ja Ingmar Jõela.
Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival PromFest esitles 13. jaanuaril tänavust uuslavastust, mis võeti kavva Klaudia Taevi nim. konkursi viimase võitja soovil. Korea tenori Alex Kimi valik oli Verdi "Traviata". Ooperi lavastab Anu Lamp. Reportaaži esitluselt tegi Kersti Inno Klassikaraadiost.


Fotol PromFesti tänavune meeskond ja peaosalised: Madis Nurms, Erki Pehk, Anna Denisova, Alex (Sunghyun) Kim, Anu Lamp ja Ingmar Jõela.
Loe lisaks

Festival püüab Guinnessi rekordit

Pärnu Postimees.  Anu Jürisson, kultuuritoimetaja 


Lõuna-Korea tenori Alex (Sunghyun) Kimi soovil tuuakse tänavu mais Pärnu rahvusvahelisel ooperifestivalil PromFest lavale Giuseppe Verdi “La Traviata”. Ooperilavastajana teeb debüüdi Anu Lamp. Ühtlasi soovitakse sel festivalil püstitada ooperilauljate abiga Guinnessi rekord.
Loe lisaks

Veebiretk: Euroopa parima noore ooperitähe otsingul

Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi president Toomas Kuter ja konkursi kunstiline juht Erki Pehk seiklevad mööda Euroopat leidmaks parimaid noori ooperilauljaid, keda kutsuda Pärnusse konkursile.
Loe lisaks

PromFesti kaheksas ooperilavastus sai alguse

10.-14. jaanuarini toimusid Tallinnas Lavakas PromFesti järjekorras juba kaheksanda ooperilavastuse - Traviata - esimesed proovid. PromFesti tavapärase lavastus-meeskonnaga - muusikajuhi Erki Pehk, kunstnik Madis Nurms ja valguskunstnik Margus Vaigur - liituvad lavastajana tuntud näitleja, pedagoog ja teatrilavastaja Anu Lamp ning teda assisteerib noor koreograaf ja lavastaja Ingmar Jõela. Peaosades astuvad üles nagu ikka Klaudia Taevi nim. konkursi laureaadid - Alex Kim Lõuna-Koreast, Anna Denisova Venemaalt ja Ilja Siltšukov Valgevenest. Loe lisaks

Ewa Tracz võitis Moniuszko konkursil II preemiaEwa Tracz, kes võitis eelmisel Klaudia Taevi nim Konkursil teise preemia, kordas saavutust sel nädalal. Poola sopran tõi Moniuszko konkursilt samuti koju II preemia.

PromFest ühineb õnnesoovidega!
Loe lisaks

"Aida" järelkaja Birgitta Festivalil

Birgitta Päevikud 2015 - intervjuu annab Anželina Švatška (Ukraina), lavastust arvustab Aleksander Matusevich (Venemaa), saatejuht Heili Vaus-Tamm. Tallinna TV 2015
Loe lisaks

Kirglikkus ja põlemine Birgitta festivalil

Toomas Kuter. Pärnu Postimees, 19. august 2015.  


 Taevi konkursi erinevate aastate võitjad Jomante Šležaite (Leedu) ja Anželina Švatška (Ukraina) Madis Nurmsi duaalsust rõhutavas lavastuses armastuse head ja halba poolt demonstreerimas.  Foto: Heiti Kruusmaa 
Loe lisaks

FOTOD! "Aida" Birgitta laval andis lootust

13. august 2015. Pealinn

Birgitta festivalil sai näha palavalt armastatud traagilist ooperit, milles Etioopia printsess Aida ja Egiptuse komandör Radames peavad valima armastuse ja oma kodmaa vahel.
Loe lisaks

Birgitta Festival jätkab endise hooga

Sirje Vihma-Normet. 13 August 2015. Eesti Elu


Foto: Heiti Kruusmaa

Madis Nurmsi lavastus „Aida" sündis koostöös Vanemuise teatri ja Pärnu ooperifestivaliga Promfest. Birgitta Festivalile toodi hästi sissemängitud lavastus, sest ooperi esietendus toimus juba 20. mail Vanemuise väikeses majas. „Mulle on alati oluline olnud, et Birgitta Festivalil teevad kaasa Eesti erinevad organisatsioonid ja muusikud ning sellest koostööst sünnib midagi uut ja põnevat," kirjutab Eri Klas oma tervituses festivalikülalistele. Nurmsi ebatraditsiooniline „Aida"-lavastus on saanud laialdase vastukaja osaliseks. Etendus oli provokatiivselt militaarne ja argine, ilma harjumuspäraste uhkete kostüümideta. Sõjapealik Radames oli ratastoolis ja tema armastatu nägi välja nagu arglik kooliplika. Kuigi vokaalselt olid kõik igati tasemel, eristus ukraina metsosopran Anželina Švatška Amnerise rollis ja seda just näitlejameisterlikkuse poolest. Elevust tekitasid ka vihjed tänapäeva - sedakorda Ukraina ja Venemaa sõjalisele konfliktile.
Loe lisaks

Birgitta päevikud

Birgitta Festivali telepäevikud  – Heili Vaus Tamme küsimustele vastab G.Verdi "Aida" lavastaja Madis Nurms. 


11. august 2015. Tallinna televisioon.
Loe lisaks

Pärnu lauluparadiis "PromFest" 2015


Ia Remmel. Muusika. Juuli 2015 

Festivalisuve üks avaüritusi on "PromFest" Pärnus. Festivali fännid on ootel, kuid leidub neidki, kes kiire elu ja tiheda töögraafiku tõttu veel Pärnusse pole jõudnud. Aga tasuks, sest tegu on põne­va ja omapärase muusikasündmusega. Iga kahe aasta tagant toimub siin nüüd juba väga laia ulatusega rahvusvaheline lauljate konkurss, mis kannab legendaar­se Pärnu lauluõpetaja Klaudia Taevi ni­me ning lavastatakse uus ooper.

Loe lisaks

Modernsed klišeed traditsioonilises ooperis


Kerri Kotta. Sirp. 5. juuni 2015

Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali „Promfest“ ja Vanemuise teatri koostööprojekt Giuseppe Verdi „Aida“: muusikajuht ja dirigent Erki Pehk, lavastaja ja kunstnik Madis Nurms, koreograaf Teet Kask, valguskunstnik Margus Vaigur, osades Jomantė Šležaitė (Leedu), Anželina Švatška (Ukraina), Eduard Martõnjuk (Valgevene), Romāns Poļisadovs (Läti), Samsons Izjumovs (Läti), Märt Jakobson ja Reigo Tamm, Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor ning Tartu noortekoor. Esietendus 20. V Vanemuise väikeses majas. 
Loe lisaks

Pärnu linna rõõm ja valu

Tiiu Levald. Sirp. 5. juuni 2015

Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival „PromFest“ 22.–25. V: Verdi „Aida“ uuslavastus, IX Klaudia Taevi nimeline konkurss ning kontserdid ja kohtumised.

Ei mäletagi, millal viimati sain kahest nähtusest sellise energialaengu. Mõlemad puudutavad jumalikku loodust: kevadise, jahedate ööde tõttu eriti kirgastes toonides pargialleede ja tujuka mere lummus ning inimhääl kui uskumatult varjundi- ja võimalusterohke varaait! Pärnu rohelus, parkide korrastatus, tammepuude rohkuse tõttu intensiivne energeetiline väli annavad võimaluse end laadida. Ei tea paremat paika selliseks ettevõtmiseks, nagu seda oli nüüd juba üheksandat korda toimunud Klaudia Taevi nimeline noorte lauljate konkurss.

Loe lisaks

Klaudia Taevi konkursi võitis korealane Sunghyun Kim

Pärnu Postimees. 28. mai 2015

Pärnu Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel noorte ooperilauljate konkursil pälvis esikoha Sunghyun Kim Lõuna-Koreast, teiseks tuli Ewa Tracz Poolast ja kolmas preemia läks jagamisele Läti esindaja Rihards Millersi ja Venemaalt pärit Juri Rostotski vahel. 

Loe lisaks

Finalistid 2015

Elena Bražnõk (Ukraine)
Rihards Millers (Latvia)
Juri Rostotski (Russia)
Margrethe Fredheim (Norway)
Sunghyun Kim (South-Korea)
Ewa Tracz (Poland)

Võitja selgub Lõppkontserdil 27. mail 2015 Pärnu Kontserdimajas

Loe lisaks

Esteetilise vandalismi võlu ja valu

Alvar Loog. Postimees. 26. mai 2015


Alates 2003. aastast kaheaastaste vahedega kokku seitse ooperit lavale toonud Pärnu Promfest on rikastanud meie ooperipilti mitme vähemängitud kvaliteetteose, põnevate külalissolistide ning seitsme debütandist kohaliku ooperilavastaja võrra, ühtlasi laiendanud tänuväärsel moel ooperi leviala Eestis.

Loe lisaks

Nüüdisaegses mundris „Aida“ Vanemuise laval

Seio Saks. Tartu Ekspress. 20. mai 2015


Olukord meenutab meie maailma, me ei tea, mis juhtub homme, võtab laval toimuva kokku Vanemuise uue ooperi „Aida“ 27-aastane solist Jomante Šležaite Leedust.
Loe lisaks

PromFest kõrvutab “Aidat” tänapäevaga

Anu Jürisson. 21. mai 2015


Ülehomme algaval Pärnu rahvusvahelisel ooperimuusikafestivalil PromFest on tavaks kutsuda ooperit lavastama loomeinimesi, kes seda veel teinud ei ole, ja nii on selgi aastal.

Loe lisaks

Idee sündis Anna Samuili salasoovist

Anu Jürisson. Pärnu Postimees. 20. mai 2015


Pärnu rahvusvahelise ooperimuusikafestivali PromFest kunstilise juhi Erki Pehki kinnitust mööda peitub selle festivali ainulaadsus idees, mille üks Klaudia Taevi konkursil osalenud sopraneist endalegi ootamatult neile andis.
Loe lisaks

На сцене Ванемуйне покажут «антивоенную» интерпретацию оперы «Аида»

Елизавета Фомина. ERR

Египетские страсти и современность - в Тарту покажут необычную интерпретацию оперы Джузеппе Верди «Аида». Знаменитое произведение французского композитора предстанет перед публикой в прочтении эстонского режиссера, который трактует оперу в антивоенном ключе, передает «Актуальная камера».

Loe lisaks

Ooper «Aida» tuleb lavale nüüdisaegse sõja õhkkonnas

Raimu Hanson. Postimees. 19. mai 2015

Aida rollist Giuseppe Verdi samanimelises ooperis unistanud 27-aastane leedulanna Jomante Šležaite viib oma unelma täide. Vanemuise teatri ja Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali PromFest koostööna esietendub see ooperimaailma üks tüviteoseid 20. mail Vanemuise väikeses majas.
Loe lisaks

Esietendusele ei saa ma Lottet lasta, sest ta norskab nagu vana mees!

Aigi Viira. Õhtuleht. 15. mai 2015. Foto: Aldo Luud


"Kui Teet Kask tegi balleti "GO – mäng kahele", siis Lottele meeldis õudselt Sumera muusika, sest seal on palju huvitavaid helisid, mida ta varem ei ole kuulnud," kõneleb kunstnik Madis Nurms, kelle labrador Lotte on kogenud teatrikoer. Praegu veedab Lotte aega Giuseppe Verdi ooperi "Aida" proovides.
Loe lisaks

Pärnus tuleb lavale Giuseppe Verdi ooper "Aida"

2. märts 2015. Klassikaraadio. Anne Prommik


Rahvusvaheline ooperifestival Promfest ja Vanemuise teater toovad maikuus Pärnus lavale Verdi ooperi “Aida”, kus peaosades eelmise Klaudia Taevi konkursi võitja, Leedu sopran Jomante Šležaite ning Valgevene tenor Eduard Martõnjuk.
Stuudios on festivali loovmeeskond: dirigent Erki Pehk ja kunstnik Madis Nurms.

Saatejuht on Anne Prommik.

Loe lisaks

Фестиваль оперной музыки откроет оригинальная постановка оперы Верди "Аида"


Оригинальная постановка оперы Джузеппе Верди "Аида" Мадиса Нурмса станет главным событием фестиваля оперной музыки. В мае на сцены Тарту, Пярну и Таллинна выйдут солисты из Литвы, Белоруссии и Украины, передает «Актуальная камера». Loe lisaks

Festivali PromFest raames jõuab lavale Giuseppe Verdi „Aida“

Iga paarituarvulise aasta varasuvel tuuakse Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali PromFest raames välja originaal-ooperilavastus. Seitsmendat korda toimuva festivali ja Vanemuise teatri koostöös jõuab selle aasta mais lavale Giuseppe Verdi „Aida”, mis esietendub 20.05.2015 Vanemuise väikeses majas. 22. mail toimub etendus Pärnu Endlas ning 12. augustil Birgitta Festivali raames Tallinnas. 

Ooperi „Aida“ muusikaline juht on Erki Pehk, lavastaja ja kunstnik Madis Nurms, koreograaf Teet Kask ja valguskunstnik Margus Vaigur. Peaosades astuvad üles Klaudia Taevi nimelise konkursi laureaadid - Jomante Šležaite (Leedu) ja Anželina Švatška (Ukraina).
Loe lisaks

Lõppkontserdil laulab kuus finalisti

Tänaõhtusel „Promfesti“ finaalkontserdil Pärnu kontserdimajas selgub, kes 15 riigist kohale sõitnud ja pühapäeval Pärnus võistlustulle asunud 35 noorest ooperilauljast võidab kaheksanda Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi. Loe lisaks

Ooperilauljate konkursi võitis leedulanna

Anu Jürisson. Pärnu Postimees. 14. juuni 2013.
Pärnu rahvusvaheline ooperifestival “Promfest” kulmineerus Pärnu kontserdimajas noorte ooperilauljate konkursi finaalkontserdiga, kus nii publik kui rahvusvaheline žürii hindas parimaks leedulanna, dramaatilise soprani Jomant Šležaite esituse.
Pärnu vokaalpedagoogi Klaudia Taevi nimelise konkursi teise preemia pälvis venelanna, lüüriline sopran Anna Denisova ja kolmanda preemia dramaatiline bariton Leo Radosavljevic Ameerika Ühendriikidest.
Kuue finalisti hulgas astusid ühes dirigent Erki Pehki ja Pärnu linnaorkestriga laval üles lüüriline koloratuursopran Jin Hee Lee Lõuna-Koreast, lüüriline sopran Olga N. Heikkilä Soomest ja Eestit esindav lüüriline koloratuursopran Ksenia Kutšukova. Heikkilä tunnistati parimaks „Ave Maria“ esitajaks, mis on konkursi kohustuslik pala.
Finalistid valiti mitme vooru käigus välja 67 konkursile registreerinud laulja hulgast ja neil tuli lõppvoorus esitada kaks aariat eri ooperitest.
Esikolmikule on ette nähtud preemiad väärtuses 4000, 3200 ja 2400 eurot ning võiduga kaasneb pakkumine peaosale järgmisel “Promfestil” etenduvas ooperilavastuses.
Huvitav on tõik, et Šležaite oli Endla laval juba tänavugi festivalil esietendunud “Tsaari mõrsjas”, kus ta mängis peaosalise Marfa sõbrannat Dunjašat – ooperilavastus elab oma elu pärast “Promfesti” edasi Kaunase riiklikus muusikateatris.
Šležaite on laulnud Pärnus varemgi: mullu osales ta Tiit Kuusiku nimelisel rahvusvahelisel kammerlauljate konkursil, kus ta pälvis teise preemia.
Finaalkontserdist tegi otseülekande Klassikaraadio ja 20. juunil näitab kontsertsalvestust Eesti Televisioon.  Loe lisaks