Ooperilauljate konkursi võitis leedulanna

Anu Jürisson. Pärnu Postimees. 14. juuni 2013.
Pärnu rahvusvaheline ooperifestival “Promfest” kulmineerus Pärnu kontserdimajas noorte ooperilauljate konkursi finaalkontserdiga, kus nii publik kui rahvusvaheline žürii hindas parimaks leedulanna, dramaatilise soprani Jomant Šležaite esituse.
Pärnu vokaalpedagoogi Klaudia Taevi nimelise konkursi teise preemia pälvis venelanna, lüüriline sopran Anna Denisova ja kolmanda preemia dramaatiline bariton Leo Radosavljevic Ameerika Ühendriikidest.
Kuue finalisti hulgas astusid ühes dirigent Erki Pehki ja Pärnu linnaorkestriga laval üles lüüriline koloratuursopran Jin Hee Lee Lõuna-Koreast, lüüriline sopran Olga N. Heikkilä Soomest ja Eestit esindav lüüriline koloratuursopran Ksenia Kutšukova. Heikkilä tunnistati parimaks „Ave Maria“ esitajaks, mis on konkursi kohustuslik pala.
Finalistid valiti mitme vooru käigus välja 67 konkursile registreerinud laulja hulgast ja neil tuli lõppvoorus esitada kaks aariat eri ooperitest.
Esikolmikule on ette nähtud preemiad väärtuses 4000, 3200 ja 2400 eurot ning võiduga kaasneb pakkumine peaosale järgmisel “Promfestil” etenduvas ooperilavastuses.
Huvitav on tõik, et Šležaite oli Endla laval juba tänavugi festivalil esietendunud “Tsaari mõrsjas”, kus ta mängis peaosalise Marfa sõbrannat Dunjašat – ooperilavastus elab oma elu pärast “Promfesti” edasi Kaunase riiklikus muusikateatris.
Šležaite on laulnud Pärnus varemgi: mullu osales ta Tiit Kuusiku nimelisel rahvusvahelisel kammerlauljate konkursil, kus ta pälvis teise preemia.
Finaalkontserdist tegi otseülekande Klassikaraadio ja 20. juunil näitab kontsertsalvestust Eesti Televisioon. 
Eelmine
Uuenenud koduleht
Järgmine
Lõppkontserdil laulab kuus finalisti

Lisa kommentaar

Email again: