PromFesti piletid on nüüd müügil!

KIIRUSTAGE, kuni 14.veebruarini soodamalt!

Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival ehk PromFest toimub sellel kevadel 22. – 27. maini 2015. Soodustatud hindadega pileteid saab soetada kuu aja jooksul, kuni 14.veebruarini! PromFest on festival ooperimuusika sõpradele, mille kava keskendub peamiselt noortele lauljatele ja publikule.

PromFest arenes välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali peamisi sündmusi. Sel aastal toimub konkurss juba üheksandat korda ja toob nagu alati Pärnusse enam kui kolmkümmend noort lauljat maailma erinevatest riikidest. Konkursi žürii koosneb maailmamainega ooperi-asjatundjatest – lauljatest, pedagoogidest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest. Sellised maailmanimed nagu Barbara Hendricks, Edda Moser, Jevgeni Nesterenko, Ileana Cotrubas, Teresa Zylis-Gara, Irina Arhipova on olnud festivali külalised.

Tänavuse festivali aukülaline ja konkursi žürii esinaine on Karan Armstrong, ameerika sopran, kelle väljapaistev karjäär on peamiselt olnud seotud Saksamaaga, mille eest on ta kahel korral pälvinud Kammersängerin’i aunimetuse 1985. aastal Stuttgartis ja 1994. aastal Berliinis.

PromFesti peamine publikumagnet on originaal-ooperilavastus, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad. Varasematel aastatel on lavastatud Verdi “Rigoletto” (2003, lavastaja Linnar Priimägi), Rubinšteini “Deemon” (2005, Mati Unt), Bizet' “Carmen” (2007, Marko Matvere), Massenet' “Thais” (2009, Mai Murdmaa), Verdi “Attila” (2011, Üllar Saaremäe) ja N. Rimski-Korsakovi “Tsaari mõrsja” (2013, lavastaja Teet Kask).

Käesoleval festivalil etendub Verdi  “Aida” koostöös Vanemuise teatriga. Ooperi muusikaline juht on PromFesti kunstiline juht Erki Pehk ja lavastab teatrikunstnik Madis Nurms, nimirollis astub üles eelmise Klaudia Taevi konkursi võitja Jomante Šležaite Leedust.

Lisaks konkursile ja ooperiproduktsioonile toimuvad festivali raames erinevad kontserdid, millest eksklusiivseim on Ammende villas toimuv, tänapäeva ühe silmapaistvaima baritoni, Sergei Leiferkus’e soolokontsert.

Neile, eelpoolmainitud sündmustele sekundeerivad veel Karan Armstrongi meistriklass lauljatele Eesti Muusika- ja teatriakadeemias, kinoseansid eelmiste ooperilavastuste videosalvestustega, Hans Nieuwenhuis’i avalik loeng edukaks lauljaks saamisest ja palju muud.

Festival on ellu kutsutud eesmärgiga avardada noorte ooperilauljate loomingulisi võimalusi, tuua Eestisse maailmatasemel artiste ning kujundada Eesti mainet ooperimaailmas, arendada kultuuriturismi ja tõmmata ooperikunsti juurde eelkõige nooremat põlvkonda.

Festivali korraldab MTÜ PromFest. Festivali peamised koostööpartnerid on Vanemuise Teater, Pärnu Endla teater, Pärnu Kontserdimaja, Pärnu Kuninga tänava põhikool, Hotell Legend, Hotell Victoria ja Ammende Villa. Peamised toetajad on Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

PromFesti kunstiline juht on dirigent Erki Pehk.

Eelmine
Taevi konkursi finalistid laulavad operetti
Järgmine
MUUDATUS FESTIVALI KAVAS!

Lisa kommentaar

Email again: