Selgunud on X Klaudia Taevi nimelise konkursi finalistid

Reedel, 12. mail algusega kell 19 toimub Pärnu Kontserdimajas X Klaudia Taevi nim. Rahvusvaheline Noorte Ooperilauljate Konkursi finaalkontsert.
Konkursi finalistid on Laura Teivāne (Läti), Taras Berezhanskyy (Ukraina), Abigail Levis (USA), Modestas Sedlevičius (Leedu), Margarita Levchuk (Valgevene) ja  Eszter Zemlényi (Ungari).
Rahvusvaheline žürii sopran Luana DeVoli (USA) juhtimisel valis kuus finalisti nelja eelneva konkursivooru parimate seast. Ühtekokku osales tänavusel konkursil 246 lauljat 38st riigist.
Finalistid esitavad Erki Pehki dirigeerimisel ning Pärnu Linnaorkestri saatel kaks ooperiaariat ning nende esituste põhjal selgitab žurii tänavuse võitja. Oma lemmiku saab valida ka publik. 
Konkursi kunstiline juht Erki Pehk: “Finaliste leida oli kerge, sest juba poolfinaalis olid kõik osalejad nii head, et ei pidanud kedagi raske südamega finaali valima. Minul isiklikult ei ole kellegi suhtes eelistust, sest nad kõik väärivad konkursivõitu. Ja ma oleksin õnnelik igaühega neist järgmist PromFesti ooperilavastust tegema.” 
 
Finaalkontserdilt teeb ülekande Klassikaraadio ning finaalkontserdi salvestus saab näha 18. mail kell 22.35 ETVs.  Klaudia Taevi nimeline Rahvusvahelise Ooperilauljate konkurss on Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali PromFesti peamine osa.

Eelmine
Klassikaraadio jäädvustas Tähtede Gala
Järgmine
X Klaudia Taevi nim Konkursi võitis metsosopran Abigail Levis Ameerika Ühendriikidest

Lisa kommentaar

Email again: