Madis Nurmsi näitus"Koloratuurid"


PromFest kunstnik Madis Nurms avab 13.mai 2019 kell 13 Port Arturis isikunäituse "Koloratuurid",  mis toob laiema publiku ette lennukad kostüümid erinevatest muusikateatri tükkidest.

 Madis Nurms on vabakutseline teatrikunstnik ja lavastaja. Ta on omandanud sotsiaalteaduste bakalaureusekraadi Tallinna Ülikoolis ja kunstiteaduste magistrikraadi cum laude Eesti Kunstiakadeemias. On kujundanud lavastusi ja kontserte Eestis, Saksamaal, Leedus, Bulgaarias, Hollandis ja Belgias.
Alates aastast 2007 on Nurms loonud muljetavaldava stsenograafia kõikidele PromFesti lavastustele: "Carmen" (2007, lav. M.Matvere); "Thais" (2009, lav. M.Murdmaa); „Attila“ (2011, lav. Ü.Saaremäe);  „Tsaari Mõrsja“ (2013, lav. T.Kask); „Aida“ (2015, ka lavastaja); “Traviata“ (2017, lav. A.Lamp); “Romeo või Julia” (2019, lav. K.Tegova).
2015. aasta mais tegi  Nurms oma lavastajadebüüdi, tuues PromFesti raames Vanemuise teatri lavale G.Verdi ooperi „Aida“; sellele järgnes Arnold Schönbergi „Kuu Pierrot“ lavastamine 2018. aastal.

Kuna tegu on kunstnikuga, kelle loomingu põhirõhk on ooperite kujundamisel, toobki näitus “Koloratuurid”  laiema publiku ette lennukad kostüümid erinevatest muusikateatri tükkidest.

Välja on pandud ehtsad lavakostüümid, nii eesti- kui välismaistest produktsioonidest. Ja kui muidu on kostüümid mõeldud distantsilt vaatamiseks, siis näitusel avaneb vaatajal võimalus nende konstruktsiooni ja materjale lähedalt uurida. Eraldi tähelepanu all on kostüümide kavandid, mis lubavad pilgu heita ka karakteri kujundamise köögipoolele.

Eelmine
Dolora Zajicku kohtumisõhtu ja finaalkontserdi ühispilet

Lisa kommentaar

Email again: