PromFesti konkursile Pärnusse pääsevad vaid potentsiaalsed võitjad


Selgunud on need 39 noort ooperilauljat, kes said kutse X Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi II vooru. Väljavalituks osutusid ka kaks Eesti sopranit -  Mirjam Mesak ja Olga Zaitseva.
Konkursi esimene voor toimus 23 linnas üle Euroopa ning sellest võttis osa 246 lauljat 38st riigist üle maailma. Lõplik osalejate nimekiri selgub siiski 10. aprillil, mil kutsutud peavad kinnitama jätkamist konkursi järgmistes voorudes. 

Päritolumaade arvestuses on II voorus kõige arvukamalt esindatatud Lõuna-Korea, kust pääses edasi koguni 5 lauljat, Ukrainast ja Valgevenest kummastki neli. Soomest ja Poolast pääses teise vooru kolm lauljat,  Eestist, USAst ja Lätist kaks ning ühe lauljaga on konkursil esindatud Horvaatia, Tšehhi, Rumeenia, Austraalia, Venemaa, Sloveenia, Iisrael, Rootsi, Kreeka, Leedu, Prantsusmaa, Slovakkia, Ungari ja Jaapan.   

Konkursi teise vooru pääsenud pidid läbima kahekordse sõela - esimestes voorudes tegid PromFesti kunstiline juht Erki Pehk ja konkursi president Toomas Kuter koos 2-3 kohaliku ooperimuusika asjatundjaga eelvaliku, kuhu lisandus videosalvestise vahendusel osalenud lauljate paremik. Sõelale jäänud 75 laulja konkursi videosalvestiste põhjal selekteeris 21-liikmeline žürii välja 39 parimat.  Erki Pehki sõnul tagab selline põhjalik valimissüsteem konkursi ühtlase ja kõrge taseme ning Pärnusse kutsutakse tõesti vaid need lauljad, kes žürii hinnangul on potentsiaalselt võimelised konkurssi võitma.  Konkursi järgmised neli vooru toimuvad 8.-12.maini Pärnus. Rahvusvaheline žürii sopran Luana DeVoli juhtimisel selgitab võitja Pärnus Kontserdimajas toimuval pidulikul finaalkontserdil, kus kuus finalisti esitavad Erki Pehki dirigeerimisel ning Pärnu Linnaorkestri saatel kaks ooperiaariat. Kõik konkursi voorud on avalikud ning ooperimuusikahuvilised on oodatud neist osa saama. Finaalkontserdilt teevad ülekande ETV ja Klassikaraadio.   

Klaudia Taevi nimeline Rahvusvahelise Ooperilauljate konkurss on Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali PromFesti peamine osa.

Pildil: PromFesti kunstiline juht Erki Pehk ning 2015. aasta konkursi võitja ja ühtlasi ka publiku lemmik Sunghyun Kim aka Alex Kim (tenor, Lõuna-Korea)
Eelmine
Vestlusring korraldajatega peale konkursi I voorusid
Järgmine
PromFesti "Traviata" ettevalmistused

Lisa kommentaar

Email again: