Festival toimub alates 2005. aastast. PromFest on festival ooperimuusika sõpradele. 
Festivali kava keskendub peamiselt noortele lauljatele ja publikule. 


PromFest arenes välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nim. rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali peamisi sündmusi. Sel aastal toimub konkurss toimub juba kümnendat korda ja toob nagu alati Pärnusse enam kui kolmkümmend noort lauljat maailma erinevatest riikidest. Konkursi žürii koosneb maailmamainega ooperi-asjatundjatest – lauljatest, pedagoogidest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest. Sellised maailmanimed nagu Barbara Hendricks, Edda Moser, Jevgeni Nesterenko, Ileana Cotrubas, Teresa Zylis-Gara, Irina Arhipova, Karan Armstrong-Friedrich on olnud festivali külalised.

PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Taevi konkursside parimad lauljad. Varasematel aastatel on lavastatud Verdi “Rigoletto” (2003, lavastaja Linnar Priimägi), Rubinšteini “Deemon” (2005, lavastaja Mati Unt), Bizet' “Carmen” (2007, lavastaja Marko Matvere), Massenet' “Thais” (2009, lavastaja Mai Murdmaa), Verdi “Attila” (2011, lavastaja Üllar Saaremäe), N. Rimski-Korsakovi “Tsaari mõrsja” (2013, lavastaja Teet Kask) ja Verdi “Aida” (2015, lavastaja Madis Nurms). Käesoleval festivalil etendub Verdi “ Traviata” koostöös Kaunase Muusikateatriga. 
Peaosades astuvad üles Klaudia Taevi konkursi laureaadid - eelmise, 2015. aasta konkursi võitja tenor Alex (Sunghyun) Kim Lõuna-Koreast (Alfredo), sopran Anna Denisova (Violetta) Venemaalt, kes pälvis teise preemia aastal 2013 ning 2007. aasta konkursi kolmanda preemia laureaat bariton Ilja Siltšukov (Giorgio Germont) Valgevenest. 
"Traviata" lavastab tuntud Eesti näitleja, lavastaja ja õppejõud Anu Lamp.

Lisaks konkursile ja ooperiproduktsioonile toimuvad festivali raames kontserdid, meistriklass lauljatele Eesti Muusika- ja teatriakadeemias ning kinoseansid eelmiste ooperilavastuste videosalvestustega.

Festival on ellu kutsutud eesmärgiga avardada noorte ooperilauljate loomingulisi võimalusi, tuua Eestisse maailmatasemel ooperiartiste ja kujundada Eesti mainet ooperimaailmas, arendada kultuuriturismi ning tõmmata ooperikunsti juurde eelkõige nooremat põlvkonda.

Festivali korraldab MTÜ PromFest. Peamised koostööpartnerid on olnud Pärnu Endla teater, Tartu Vanemuise Teater ja Ammende Villa. Peamised toetajad on Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

PromFesti kunstiline juht on dirigent Erki Pehk.